Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #77 - SEC, Kraken ve Hack Gelişmeleri

Kripto Shorts #77 - SEC, Kraken ve Hack Gelişmeleri

Sektörel

25 Eylül - 1 Ekim 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #77 - SEC, Kraken ve Hack Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta SEC Başkanı'nın kripto varlıklara yönelik eleştirilerini güçlendirmesi, Kraken'in 2024 yılında hisse senedi ve ETF ticaretini başlatmayı planladığının ortaya çıkması ve HTX'in sıcak cüzdanının hack'lenmesi sonucunda 7.9 milyon dolarlık kayıp yaşanması gibi önemli gelişmeler meydana geldi.

SEC

SEC Başkanı Gary Gensler, Kongre oturumunda kripto para birimlerine yönelik eleştirilerini güçlendirdi.

 

Kripto Shorts #77 - SEC, Kraken ve Hack Gelişmeleri

  • SEC Başkanı Gary Gensler, bir kongre duruşması sırasında kripto para sektörüne karşı sert bir duruş sergilemeye devam etti. Bitcoin spot ETF'i hakkındaki spesifik soruları yanıtlamayı reddeden Gensler; dijital varlık firmalarını, "müşteri varlıklarını yönetirken dikkatli olmadıkları" için eleştirdi.
  • Temsilciler Meclisi Alt Komite Başkanı Patrick McHenry, SEC'in mahkemedeki "kaybetme serisi"ne dikkat çekti ve kurumun dijital varlık ekosistemi üzerindeki baskısını eleştirdi. McHenry, bunun sektörde kafa karışıklığına ve uzun vadeli hasara neden olduğuna inandığını belirtti.
  • Gensler, Kongre Üyesi Al Green'in dijital para birimlerinin uygun bir şekilde düzenlenip düzenlenemeyeceğine ilişkin sorusuna yanıt olarak, doların zaten dijital formda var olduğunu ve oldukça sağlam olduğunu belirtti. Söz konusu isim, kripto varlıkların para birimi olmadığını çünkü bu varlıkların, paranın üç temel işlevi olan "değer deposu", "hesap birimi" ve "değişim aracı" işlevlerini yerine getirmediğini öne sürdü.

Kraken

Kripto para borsası Kraken, hisse senedi ve ETF ticaretini başlatmayı planlıyor.

 

Kripto Shorts #77 - SEC, Kraken ve Hack Gelişmeleri

  • Kripto para borsası Kraken, 2024 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde hisse senedi ve ETF ticaret hizmetlerini başlatmayı planlıyor. Kraken, böylece kripto para alanı dışındaki işlere ilk adımını atıyor.
  • İsmini vermek istemeyen bir kaynak, Kraken'in başlangıçta bu hizmetleri Kraken Securities adlı yeni bir departman aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri'nde ve İngiltere'de sunmayı planladığını açıkladı.
  • Şirket, İngiltere'de gerekli düzenleyici lisansları çoktan almış ve ABD Finans Endüstrisi Düzenleme Kurumu'na (FINRA) bir broker-dealer lisansı için başvuruda bulunmuştur.

Hack

HTX'in sıcak cüzdanının hack'lenmesi sonucunda 7.9 milyon dolarlık bir kayıp yaşandı.

 

Kripto Shorts #77 - SEC, Kraken ve Hack Gelişmeleri

  • 25 Eylül'de Cyver Alerts takibine göre, HTX'i içeren şüpheli işlemler tespit edildi. Bir EOA adresinin, HTX'in sıcak cüzdanından 7.9 milyon dolar değerinde 5.000 ETH aldığı gözlemlendi. Öte yandan, HTX'in bir sıcak cüzdan geçişi gerçekleştirdiği keşfedildi.
  • Cyver, HTX'in sıcak cüzdanlarından birinin ele geçirildiğini ve bunun sonucunda 7,9 milyon dolarlık bir kayıp yaşandığını doğruladı. HTX, Etherscan aracılığıyla hacker adresiyle iletişime geçerek saldırganların kimliklerini doğruladı ve fonların iadesini talep etti. Ayrıca, 2 Ekim 2023'e kadar geçerli olmak üzere yüzde 5 beyaz şapka bonusu teklif edildi. Fonların son tarihe kadar iade edilmemesi halinde kolluk kuvvetlerinin dâhil edileceği belirtildi.
  • Justin Sun, HTX'in bu saldırıdan kaynaklanan kayıpları tamamen karşıladığını ve ilgili sorunları çözdüğünü belirtti. Tüm kullanıcı fonları, Yatırımcı Koruma Fonu (SAFU) tarafından korunmaktadır ve platform normal şekilde çalışmaktadır.

Kripto Shorts #77 - SEC, Kraken ve Hack Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik