Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #78- Ripple, ETF ve Ethereum Gelişmeleri

Kripto Shorts #78- Ripple, ETF ve Ethereum Gelişmeleri

Sektörel

2 Ekim - 8 Ekim 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #78- Ripple, ETF ve Ethereum Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta Ripple davasında SEC'in temyiz talebinin reddedilmesi, Bitwise'ın iki Ethereum vadeli işlem ETF'inin piyasaya sürüldüğünü açıklaması ve UBS'in Ethereum üzerinde ilk tokenize para piyasası fonunu başlatması gibi önemli gelişmeler meydana geldi.

Ripple

Yargıç, Ripple davasında SEC'in temyiz talebini reddetti.

 

Kripto Shorts #78- Ripple, ETF ve Ethereum Gelişmeleri

  • 4 Ekim'de New York Güney Bölgesi Mahkemesi, Ripple davasında SEC'in geçici temyiz talebinin reddedildiğini ve SEC'in erteleme talebinin de pratik bir önemi olmadığı için reddedildiğini açıkladı. Bu davanın duruşmasının, 23 Nisan 2024 tarihinde başlaması planlanmaktadır.
  • Mahkeme, objektif ve makul alıcıların Ripple tokenlerini satın alarak beklenen kârları elde etme kategorisine girmediği yönündeki tutumunu sürdürmektedir.
  • SEC, Terraform kararının bu davayla çelişkili olmadığını vurguladı. Terraform, tokenleri perakende yatırımcılara dağıtarak ek kârlar talep ederken, Ripple'ın kâr elde etmeye yönelik tanıtım materyalleri yalnızca kurumsal alıcılara sağlandı.

ETF

Bitwise, iki Ethereum vadeli işlem ETF'inin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

 

Kripto Shorts #78- Ripple, ETF ve Ethereum Gelişmeleri

  • Bitwise Asset Management, iki Ethereum vadeli işlem ETF'inin piyasaya sürüldüğünü resmen duyurdu: Bitwise Ethereum Strategy ETF (AETH) ve Bitwise Bitcoin and Ethereum Equal Weight Strategy ETF (BTOP).
  • Yatırımcılar, ilk kez Ethereum vadeli işlem yatırımlarına, yaygın olarak kullanılan ve düzenlemeye tabi ETF formatları aracılığıyla erişebiliyorlar. Bununla birlikte listelemenin ilk gününde işlem hacmi oldukça düşüktü.
  • ProShares, VanEck ve Bitwise, ilk günlerinde toplam 1,92 milyon dolarlık işlem hacmine sahip altı Ethereum vadeli işlem ETF'ini toplu olarak tanıttı. VanEck'in fonu yüzde 0,66 ile en düşük gider oranına sahipken, iki Bitwise fonunun gider oranları yüzde 0,85 ve ProShares ETF'inin gider oranı yüzde 0,95'tir.

Ethereum

UBS, Ethereum üzerinde ilk tokenize para piyasası fonunu başlattı.

 

Kripto Shorts #78- Ripple, ETF ve Ethereum Gelişmeleri

  • Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri olan UBS, Ethereum blockchain üzerinde ilk tokenize para piyasası fonu pilotu olan "Project Nexus"u başlattı.
  • Bu fon, Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından yürütülen "Guardians Programı"nın bir parçasıdır.
  • Pilot uygulama, UBS'in blockchain üzerinde abonelikler ve itfalar da dâhil olmak üzere çeşitli fon faaliyetlerini keşfetmesini sağlıyor. 

Kripto Shorts #78- Ripple, ETF ve Ethereum Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar