Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #79- SBF, Madencilik ve Coinbase Gelişmeleri

Kripto Shorts #79- SBF, Madencilik ve Coinbase Gelişmeleri

Sektörel

2 Ekim - 8 Ekim 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi mercek altına alıyoruz.

Kripto Shorts #79- SBF, Madencilik ve Coinbase Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta FTX'in eski CTO'su Gary Wang'ın Sam Bankman-Fried aleyhine ifade vermesi, El Salvador'un Lava Pool adlı ilk Bitcoin madencilik havuzunu kurması ve Coinbase'in Singapur'da tam yetkili lisans alması gibi önemli gelişmeler yaşandı.

SBF

FTX'in eski CTO'su Gary Wang, Sam Bankman-Fried aleyhine ifade verdi.

 

Kripto Shorts #79- SBF, Madencilik ve Coinbase Gelişmeleri

  • İflas eden kripto para borsası FTX'in kurucusu ve eski CEO'su Sam Bankman-Fried'in yargılanmasına devam ediliyor. Bankman-Fried aleyhine ifade veren FTX'in eski CTO'su Gary Wang, daha hafif bir ceza için mahkeme ile anlaştı ve hakkındaki suçlamaları kabul etti.  
  • Savcıların "FTX'te suç işlediniz mi?" sorusuna yanıt olarak Wang, "Nishad Singh, Caroline Ellison ve Sam Bankman-Fried ile birlikte suç işlediklerini" kabul etti. Wang, elektronik dolandırıcılık ile ilgili suçlamaları da kabul etti ve bunun, Alameda Research'ün sınırsız para çekmesine verilen izin ile gerçekleştirildiğini bildirdi.
  • Bununla birlikte sigorta fonu bakiyesinin yanlış olduğunu ve rastgele bir sayı üreteci kullanılarak oluşturulduğunu itiraf eden Wang, sahte sigorta fonu rakamlarını oluşturan kodu bizzat kendisinin yazdığını belirtti.

Madencilik

El Salvador, ilk "Bitcoin madencilik havuzu"nu kurdu.

 

Kripto Shorts #79- SBF, Madencilik ve Coinbase Gelişmeleri

  • Volcano Energy, Bitcoin madenciliğini merkeziyetsizleştirmek ve El Salvador'daki düzenleyici netlikten yararlanmak amacıyla El Salvador'un ilk Bitcoin madencilik havuzu olan "Lava Pool"u kurmak için Luxor Technologies ile yeni bir iş birliği yaptığını duyurdu.
  • Volcano Energy, rüzgâr ve güneş enerjisi kullanarak 241 megavatlık yenilenebilir enerji kapasitesi üreten Bitcoin madencilik tesisleri inşa ediyor. Bunların bir kısmı, Bitcoin madenciliği için kullanılırken yerel topluluklara uygun fiyatlı elektrik de sağlayacak.
  • Haziran ayında Volcano Energy, Tether Energy liderliğinde 1 milyar dolarlık bir yatırım taahhüdü aldı. Bunun 250 milyon doları, ülkede yenilenebilir enerji ve Bitcoin madenciliği faaliyetlerinin geliştirilmesi için kullanıldı. Net gelirinin yüzde 23'ü ise kamu-özel sektör ortaklığı girişiminin bir parçası olarak Salvador hükûmetine aktarılmaktadır.

Coinbase

Coinbase borsası, Singapur'da önemli bir lisansın sahibi oldu.

 

Kripto Shorts #79- SBF, Madencilik ve Coinbase Gelişmeleri

  • Kripto para borsası Coinbase, Singapur Para Otoritesi'nden (MAS) Büyük Ödeme Kuruluşu (MPI) lisansını aldığını duyurdu.
  • Singapur pazarı için özel olarak tasarlanmış ürünler geliştiren ve piyasaya süren Coinbase, Singapur Teknoloji Merkezi'nde eğitim ve işe alım girişimleri uygulayacak.
  • Coinbase; bundan önce İspanya, İtalya, İrlanda ve Hollanda'da VASP kaydı elde etmişti.

Kripto Shorts #79- SBF, Madencilik ve Coinbase Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar