Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #80- KuCoin, Binance ve SBF Gelişmeleri

Kripto Shorts #80- KuCoin, Binance ve SBF Gelişmeleri

Sektörel

9 Ekim - 15 Ekim 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi mercek altına alıyoruz.

Kripto Shorts #80- KuCoin, Binance ve SBF Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta FCA'nın KuCoin dâhil olmak üzere 143 kripto para borsasını içeren bir uyarı listesi yayınlaması, İsrail polisinin Binance borsasının yardımıyla Hamas'la ilgili kripto para hesaplarını dondurması ve FTX kurucusu Sam Bankman-Fried'ın Bitcoin fiyatını 20.000 doların altında tutmak için komplo kurduğunun iddia edilmesi gibi önemli gelişmeler yaşandı.

KuCoin

FCA, KuCoin dâhil olmak üzere 143 kripto para borsasından uzak durulmasına yönelik bir uyarıda bulundu.

 

Kripto Shorts #80- KuCoin, Binance ve SBF Gelişmeleri

  • İngiltere'deki Finansal Davranış Otoritesi (FCA), 143 kripto para borsasını içeren bir uyarı listesi yayınladı. Yatırımcıların dikkatli olmaları ve söz konusu borsaları kullanmaktan kaçınmaları önerildi.
  • FCA tarafından hazırlanan listede KuCoin ve Huobi/HTX gibi popüler kripto para borsaları da yer aldı. Listenin, düzenleyici kurumdan yeşil ışık almadan faaliyet gösterdiğinden şüphelenilen borsaları içerdiği belirtildi.
  • Düzenleyici kurum, İngiltere'de faaliyet gösteren neredeyse tüm finans şirketlerinin kendisinden yetki veya kayıt alması gerektiğine dikkat çekti.

Binance

İsrail polisi, Binance'in yardımıyla Hamas'la ilgili kripto hesaplarını dondurdu.

 

Kripto Shorts #80- KuCoin, Binance ve SBF Gelişmeleri

  • Hamas'ın İsrail'e yönelik büyük bir saldırı başlatması ve İsrail'in de Hamas'a resmen savaş ilan etmesi üzerine İsrail Polisi Lahav 433'ün siber birimi harekete geçti ve Hamas'a ait kripto para hesaplarını bloke etti.
  • Söz konusu siber birimin sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre; Hamas, 7 Ekim'den beri sosyal medya platformları üzerinden bağış çağrısında bulunuyor ve kriptoda taze sermaye arıyor.
  • Bunun üzerine İsrail'in, kripto para borsası Binance'den Hamas'a ait hesapları bulup kapatmasını istediği ifade ediliyor.

SBF

Sam Bankman-Fried'ın, Bitcoin fiyatını 20.000 doların altında tutmak için komplo kurduğu iddia edildi.

 

Kripto Shorts #80- KuCoin, Binance ve SBF Gelişmeleri

  • Eski Alameda Research CEO'su ve Sam Bankman-Fried'ın eski kız arkadaşı Caroline Ellison, SBF'nin "Bitcoin fiyatını 20.000 doların altında tutmak" için BTC satmak üzere komplo kurduğunu söyledi.
  • Ellison, SBF'nin Alameda'yı "fiyatları dengelemek için FTX müşteri fonlarından elde edilen BTC'yi dump'lamaya" yönlendirdiğini dile getirdi.
  • Ellison, aynı zamanda Alameda'nın yaklaşık 10 milyar doları bulan borçlarını kapatmak için SBF'nin emriyle FTX müşteri mevduatlarını uygunsuz bir şekilde kullandığını belirtti. 

Kripto Shorts #80- KuCoin, Binance ve SBF Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar