Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #81- Deribit, FTX ve Tether Gelişmeleri

Kripto Shorts #81- Deribit, FTX ve Tether Gelişmeleri

Sektörel

9 Ekim - 15 Ekim 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #81- Deribit, FTX ve Tether Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta kripto opsiyon borsası Deribit'in XPR, SOL ve MATIC opsiyonlarını listeleyeceğini duyurması, FTX'in Çin hükûmetine 100 milyon dolar rüşvet verdiğinin iddia edilmesi ve Tether CTO'su Paolo Ardoino'nun şirketin yeni CEO'su olarak atanması gibi önemli gelişmeler yaşandı.

Deribit

Kripto opsiyon borsası Deribit; XRP, Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) opsiyonlarını listeleyecek.

 

Kripto Shorts #81- Deribit, FTX ve Tether Gelişmeleri

  • Deribit'in Ticari Direktörü Luuk Strijers, platformun Ocak 2024'ten itibaren XRP, Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) opsiyonlarını sunmayı planladığını açıkladı.
  • Deribit, çeşitlendirilmiş yatırım fırsatları arayan piyasa katılımcılarına hitap etmek için hizmetlerini genişletmeye kararlı görünüyor.
  • Strijers; bu üç altcoin için opsiyonların kullanıma sunulmasının, çok ihtiyaç duyulan volatiliteyi piyasaya enjekte edeceğini düşünüyor.

FTX

İflas eden kripto para borsası FTX'in, daha önce Çin hükûmetine 100 milyon dolar rüşvet verdiği iddia edildi.

 

Kripto Shorts #81- Deribit, FTX ve Tether Gelişmeleri

  • Eski Alameda Research CEO'su Caroline Ellison'a göre; kripto para borsası FTX, Çinli hükûmet yetkililerine 100 milyon dolar rüşvet verdi.
  • Ellison; ödemenin, büyük bir dondurulmuş varlık havuzuna erişmek için yapıldığını öne sürdü. Varlıklar, kara para aklama soruşturmasının bir parçası olarak dondurulmuştu.
  • FTX'in, hükûmet içinde bağlantıları olan iki Çin vatandaşıyla temasa geçtiği ve bunlardan birinin David Ma olduğu belirtildi. Ellison, "Sam, Ma'nın bu kripto adreslerine 100 milyon dolar gönderirsek dondurulmuş hesaplarımızın açılmasını sağlayacak bir yol bulduğunu söyledi." dedi.

Tether

Tether CTO'su Paolo Ardoino, şirketin yeni CEO'su oldu.

 

Kripto Shorts #81- Deribit, FTX ve Tether Gelişmeleri

  • Dünyanın en büyük stablecoin'i USDT'yi ihraç eden ve odak alanlarını genişletmeye çalışan Tether'in, CEO'sunu değiştirdiği bildirildi.
  • Tether tarafından yapılan açıklamaya göre; 2017'den bu yana Tether'in baş teknoloji sorumlusu olarak görev yapan Paolo Ardoino, Aralık 2023'te şirketin yeni CEO'su olacak.
  • Şirketin sözcülerinden biri, Ardoino'nun Tether'de "şimdilik teknoloji departmanını denetlemeye devam edeceğini" söyledi. Ardoino, aynı zamanda Bitfinex'in baş teknoloji sorumlusu ve Bitcoin Layer-2 çözümü Holepunch'ın baş strateji sorumlusu olarak görevlerini sürdürecek.

Kripto Shorts #81- Deribit, FTX ve Tether Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan