Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #87- Coinbase, Bitcoin ve SBF Gelişmeleri

Kripto Shorts #87- Coinbase, Bitcoin ve SBF Gelişmeleri

Sektörel

30 Ekim - 5 Kasım 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #87- Coinbase, Bitcoin ve SBF Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta kripto para borsası Coinbase'in üçüncü çeyrek gelirinin beklentileri aşması, MicroStrategy'nin toplam 158.400 Bitcoin tuttuğunu bildirmesi ve FTX kurucusu Sam Bankman-Fried'in yedi ayrı suçtan suçlu bulunması gibi önemli gelişmeler yaşandı.

Coinbase

Coinbase'in üçüncü çeyrek geliri, analistlerin beklentilerini aştı.

 

Kripto Shorts #87- Coinbase, Bitcoin ve SBF Gelişmeleri

  • Coinbase, üçüncü çeyrek mali raporunu yayınladı ve analistlerin beklentilerini aşarak 674,1 milyon dolar gelir elde etti. Bu rakam, bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 4,7'lik bir düşüşü temsil etse de yıllık bazda yüzde 14,2'lik önemli bir büyümeye işaret ediyor.
  • Üçüncü çeyrekte Coinbase, 2 milyon dolarlık net zarar bildirdi. Bu, geçen yılın aynı dönemindeki 545 milyon dolarlık zarardan önemli bir toparlanmayı gösteriyor. Aynı çeyrekte Coinbase, USDC stablecoin'den 172 milyon dolar faiz geliri elde ederek ikinci çeyrekteki 151 milyon doları aştı.
  • Bununla birlikte işlem hacmi düşüş yaşadı ve geçen yılın aynı döneminde 159 milyar dolar iken bu çeyrekte 76 milyar dolara geriledi. Toplam işlem geliri de geçen yılın aynı dönemindeki 365,9 milyon dolara kıyasla üçüncü çeyrekte 288,6 milyon dolarda kalarak düşüş gösterdi.

Bitcoin

MicroStrategy'nin üçüncü çeyrek mali raporuna göre; şirket, toplam 158.400 Bitcoin tutuyor.

 

Kripto Shorts #87- Coinbase, Bitcoin ve SBF Gelişmeleri

  • MicroStrategy, 2023'ün üçüncü çeyreğine ilişkin mali performansını açıkladı. İkinci çeyreğin sonundan bu yana şirket, ortalama 167 milyon dolar fiyatla 6.067 Bitcoin satın aldı ve bu da Bitcoin başına 27.531 dolarlık bir elde tutma maliyeti ile sonuçlandı.
  • 31 Ekim 2023 itibariyle MicroStrategy, toplam maliyeti 4,69 milyar dolar olan ve Bitcoin başına ortalama 29.586 dolarlık elde tutma maliyetine denk gelen toplam 158.400 Bitcoin'e sahip görünüyor.
  • Şirket, bu çeyrekte toplam 129,5 milyon dolar gelir elde ederek bir önceki yıla göre yüzde 3'lük bir artış kaydetti.

SBF

FTX kurucusu ve eski CEO'su Sam Bankman-Fried, yedi ayrı suçtan suçlu bulundu.

 

Kripto Shorts #87- Coinbase, Bitcoin ve SBF Gelişmeleri

  • Sam Bankman-Fried, iflas etmiş olan kripto para borsası konusunda müşterilerini aldatmaktan suçlu bulundu ve bu durum, kayıtlardaki en büyük mali dolandırıcılık vakalarından biri haline geldi.
  • Manhattan federal mahkemesindeki 12 üyeli jüri, bir ay süren duruşmanın ardından SBF'yi karşı karşıya kaldığı yedi suçlamanın tamamından suçlu buldu. Jüri, kararını vermeden önce dört saatten fazla müzakere etti. Karar okunduğunda SBF ellerini birbirine kenetleyerek ayağa kalktı.
  • ABD Bölge Yargıcı Lewis Kaplan, SBF'yi 28 Mart 2024 tarihinde mahkûm edecek. SBF'nin savunma avukatları, Kaplan'ın hem duruşma öncesinde hem de duruşma sırasında verdiği bazı kararlara itiraz ettiler. Kararın temyize götürülmesi bekleniyor.

Kripto Shorts #87- Coinbase, Bitcoin ve SBF Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar