Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #88- Poloniex, ETF ve Binance Gelişmeleri

Kripto Shorts #88- Poloniex, ETF ve Binance Gelişmeleri

Sektörel

6 Kasım - 12 Kasım 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #88- Poloniex, ETF ve Binance Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta Justin Sun'ın sahibi olduğu Poloniex borsasının hack'lenmesi, BlackRock'ın Ethereum spot ETF başvurusunun Nasdaq tarafından SEC'e iletilmesi ve Binance'in Web3 cüzdanını kullanıma sunması gibi önemli gelişmeler yaşandı.

Poloniex

Justin Sun'ın sahibi olduğu kripto para borsası Poloniex hack'lendi.

 

Kripto Shorts #88- Poloniex, ETF ve Binance Gelişmeleri

  • Peckshield takibine göre, 10 Kasım'da Poloniex borsasının saldırıya uğradığından ve yaklaşık 60 milyon dolarlık varlığın aktarıldığından şüphelenildi. Poloniex, güvenliği ihlâl edilen borsa cüzdanının bakım için devre dışı bırakıldığını ve cüzdan yeniden etkinleştirildiği zaman duyuru yapılacağını bildirdi.
  • Sun, Poloniex hack'ini araştırdıklarını ve borsanın etkilenen fonları tamamen geri ödeyeceğini belirtti. Sun, fonları kurtarmak için diğer borsalarla iş birliği yapma fırsatlarını araştırdıklarını da dile getirdi.
  • Poloniex'in 100 milyon doların üstünde bir kayıp ile karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı. Bunun üzerine Sun, Poloniex hacker'ına yüzde 5 oranında beyaz şapka ödülü teklif etti ve fonları belirtilen ETH/TRX/BTC cüzdanlarına iade etmesini istedi. Sun, kolluk kuvvetlerine başvurmadan önce hacker'a bu teklifi değerlendirmesi için 7 gün süre verdi.

ETF

Nasdaq, BlackRock Ethereum spot ETF başvurusunu SEC'e iletti.

 

Kripto Shorts #88- Poloniex, ETF ve Binance Gelişmeleri

  • Nasdaq, BlackRock adına ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) Ethereum spot ETF başvurusunda bulundu. BlackRock'ın spot Ethereum ETF planı, SEC'E sunulan 19b-4 form dosyasına göre doğrulandı. Nasdaq, "iShares Ethereum Trust" için bu form dosyasını SEC'e sundu.
  • Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan BlackRock, iShares Ethereum Trust'ı Delaware'de tescil ettirdi.
  • Ethereum ETF'i, Coinbase Custody Trust Company'yi saklama kuruluşu olarak kullanacak. Söz konusu ETF, "CME CF Ether-Dolar Referans Oranı"na dayanacak.

Binance

Kripto para borsası Binance, Web3 cüzdanını resmen kullanıma sundu.

 

Kripto Shorts #88- Poloniex, ETF ve Binance Gelişmeleri

  • Binance borsası, kullanıcılarına basitleştirilmiş bir ağ geçidi sağlamak için bir Web3 cüzdanı piyasaya sürdü. Cüzdanın lansmanı,İstanbul’daki Binance Blockchain Week Konferansı sırasında duyuruldu.
  • Self-custody modunda çalışan ve Binance Bridge ile entegre olan cüzdan, kullanıcıların farklı zincirler arasında varlık transferi yapabilmelerine imkân tanıyor. Ayrıca, merkeziyetsiz alım satım hizmetlerine de erişim olanağı sağlıyor.
  • Cüzdan, Çok Taraflı Hesaplama (MPC) teknolojisini kullanan ve özel anahtarlara veya anımsatıcı ifadelere olan ihtiyacı ortadan kaldıran bir self-custody modeli kullanıyor. Kullanım sonrasında Binance Web3 cüzdanının şu anda 24 EVM zincirini ve 13 Cosmos zincirini kapsayan 37 blockchain ağını desteklediği ancak henüz Bitcoin'i desteklemediği gözlemlendi.

Kripto Shorts #88- Poloniex, ETF ve Binance Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar