Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #89- FTX, Celsius ve Circle Gelişmeleri

Kripto Shorts #89- FTX, Celsius ve Circle Gelişmeleri

Sektörel

6 Kasım - 12 Kasım 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #89- FTX, Celsius ve Circle Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta SEC Başkanı'nın FTX'in yeniden faaliyete geçmesinin mümkün olduğunu söylemesi, Celsius'un Bitcoin madencilik şirketine dönüşümünün onaylanması ve Circle'ın 2024 yılında halka arz olmayı düşündüğünün öğrenilmesi gibi önemli gelişmeler yaşandı.

FTX

SEC Başkanı, FTX'in yasal çerçeve içerisinde yeniden başlatılmasının mümkün olduğunu söyledi.

 

Kripto Shorts #89- FTX, Celsius ve Circle Gelişmeleri

  • Son raporlar, New York Menkul Kıymetler Borsası'nın eski başkanı Tom Farley'nin FTX'i satın alma ve yeniden canlandırma konusunda güçlü bir ilgi gösterdiğine işaret ediyor.
  • SEC Başkanı Gary Gensler, DC Fintech Week'te yaptığı konuşmada, FTX'in faaliyetlerini yeniden başlatmasında bir sakınca görmediğini ancak bunun "yasaların net bir şekilde anlaşılmasıyla" gerçekleşmesi gerektiğini dile getirdi.
  • Gensler, "Yaptığınız işte yatırımcıların güvenini kazanın ve doğru açıklamaları yaptığınızdan emin olun. Tüm bu işlevleri birbirine karıştırmadığınızdan, müşterilerinizin zararına ticaret yapmadığınızdan ya da onların kripto varlıklarını kendi amaçlarınız için kullanmadığınızdan emin olun." ifadelerini kullandı.

Celsius

Yargıç, Celsius'un Bitcoin madencilik şirketine dönüşümünü onayladı.

 

Kripto Shorts #89- FTX, Celsius ve Circle Gelişmeleri

  • Kripto kredi şirketi Celsius Network LLC, alacaklılarının sahip olduğu bir Bitcoin madencilik şirketine dönüşmek için bir iflas mahkemesi hakiminden onay aldı.
  • NewCo'daki özsermayeyle birlikte yaklaşık 20 milyar dolar değerindeki Bitcoin ve Ethereum'u Celsius alacaklılarına yeniden dağıtmayı planlıyorlar. Celsius'un avukatlarına göre; platform, önümüzdeki yılın başlarında varlıkları dağıtmaya başlayabilir.
  • Dönüşüm planı, hala SEC'in onayını gerektiriyor. Teklifin başarısız olması halinde Celsius tasfiyeye yönelebilir.

Circle

USDC stablecoin ihraççısı Circle, 2024 yılında halka arz olmayı düşünüyor.

 

Kripto Shorts #89- FTX, Celsius ve Circle Gelişmeleri

  • Circle, 2024 yılında henüz belirlenmemiş bir değerleme ile halka arz olmayı düşünüyor. Şu anda potansiyel bir halka arz hazırlığı için görüşmelerin devam ettiği belirtiliyor.
  • Circle'ın 2022 yılında SPAC birleşmesi yoluyla halka arz planları başarısız olmuş ve o zamanki tahmini değerleme 9 milyar dolar olmuştu.
  • Circle'ın yatırımcıları arasında Goldman Sachs ve BlackRock gibi geleneksel finans devleri yer alıyor. USDC stablecoin bir zamanlar 56 milyar dolara yakın bir piyasa değerine sahipti ancak Haziran 2022'den itibaren önemli bir düşüş yaşadı.

Kripto Shorts #89- FTX, Celsius ve Circle Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar