Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #96- FED, Tether ve MetaMask Gelişmeleri

Kripto Shorts #96- FED, Tether ve MetaMask Gelişmeleri

Sektörel

11 Aralık - 17 Aralık 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #96- FED, Tether ve MetaMask Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta FED'in faiz oranını sabit tutması, Tether'in yaptırımlarla ilgili çok sayıda kripto para cüzdanını dondurması ve MetaMask'ın altı ülkedeki ödeme platformlarıyla iş birliği yapması gibi önemli gelişmeler yaşandı.

FED

FED, faiz oranını sabit tuttu. Kurum, 2024 yılında üç faiz indirimi öngörüyor.

 

Kripto Shorts #96- FED, Tether ve MetaMask Gelişmeleri

  • ABD Merkez Bankası (FED), federal fon oranı hedef aralığını yüzde 5,25 ila yüzde 5,50 aralığında tutacağını duyurdu. Bununla birlikte 2024 yıl sonu faiz oranı görünümünü, üç ay önce yapılan yüzde 5,1'lik tahminin altında olacak şekilde yüzde 4,6'ya düşürdü.
  • FED, daha sıkı maliye ve kredi koşullarının ekonomik aktiviteyi, işe alımları ve enflasyonu etkileyebileceğini ancak bu etkilerin boyutunun belirsizliğini koruduğunu belirtti. FED'in üç aylık ekonomik tahminleri, çekirdek enflasyon oranının 2023'te yüzde 3,2'ye, 2024'te ise yüzde 2,4'e düşeceği beklentisine işaret ediyor. 2024 yılı için öngörülen reel GSYH büyüme oranı ise yüzde 1,5'ten yüzde 1,4'e revize edildi.
  • Wall Street'ten gelen raporlara göre; bu yılki enflasyon düşüşünün hızı, yetkililerin beklediğinden çok daha hızlı. Çoğu yetkili, 2024'te üç faiz indirimi bekliyor. FED Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller, enflasyonun olağanüstü iyi performans göstermesi halinde merkez bankasının bu kararı verebileceğini söyledi. Teorik olarak ilkbaharda faiz oranlarında indirime başlanacak.

Tether

Tether, yaptırımlarla ilgili çok sayıda kripto para cüzdanını dondurdu.

 

Kripto Shorts #96- FED, Tether ve MetaMask Gelişmeleri

  • Stablecoin ihraççısı Tether, ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi'nin (OFAC) özel olarak belirlenmiş vatandaşlar (SDN) listesindeki kişilerle ilişkili 41 cüzdanı dondurdu. Tether, bu eylemleri "önleyici tedbirler" olarak tanımladı. Zincir üstü veriler, son altı ay içinde birçok cüzdanın gizlilik karıştırma hizmeti Tornado Cash'i kullandığını gösteriyor.
  • Tether CEO'su Paolo Ardoino, "SDN listesine yeni eklenen ve daha önce eklenen cüzdan adreslerini gönüllü olarak dondurarak stablecoin teknolojisinin sorumlu kullanımını daha da güçlendireceğiz ve tüm kullanıcılar için daha güvenli bir stablecoin ekosistemini teşvik edeceğiz."
  • Tether, 161 Ethereum cüzdanını daha dondurdu ve bunların 150'sinde şu anda USDT bulunmuyor. Geriye kalan 11 cüzdanın toplam tutarı 3,5 milyon USDT'nin üzerindedir ve tek adreste yaklaşık 3,4 milyon USDT bulunmaktadır. Blockchain analisti ZachXBT, bu adresi yakın zamanda Stake'in hack'lenmesiyle ilişkilendirdi. Diğer cüzdanlardan ikisi yaklaşık 20.000 USDT, bir diğeri yaklaşık 60.000 USDT ve bir cüzdan ise yalnızca 0,16 USDT tutmaktadır.

MetaMask

MetaMask, altı ülkedeki ödeme platformlarıyla iş birliğini duyurdu.

 

Kripto Shorts #96- FED, Tether ve MetaMask Gelişmeleri

  • MetaMask; Vietnam'da VietQR ve Mobile Money, Filipinler'de GCash, Endonezya'da QRIS, Tayland'da Thai QR, Mısır'da Vodafone Cash ve Şili'de Webpay dahil olmak üzere altı ülkedeki ödeme platformlarıyla iş birliği yaptığını duyurdu.
  • MetaMask, aynı zamanda Vietnam, Malezya, Japonya ve Güney Kore'de yerel transferleri mümkün kılacak şekilde desteğini genişletti.

Kripto Shorts #96- FED, Tether ve MetaMask Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar