Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #98- BlackRock, Binance ve Bitcoin Gelişmeleri

Kripto Shorts #98- BlackRock, Binance ve Bitcoin Gelişmeleri

Sektörel

18 Aralık - 24 Aralık 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #98- BlackRock, Binance ve Bitcoin Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta BlackRock'ın Bitcoin ETF kodunun belli olması, Binance ile CFTC arasındaki uzlaşma anlaşmasının onaylanması ve Silk Road ile bağlantılı 69.370 Bitcoin'e resmen el konulması gibi önemli gelişmeler yaşandı.

BlackRock

BlackRock'ın önerilen spot Bitcoin ETF'i, SEC'e yapılan son başvuruda IBIT kodunu aldı.

 

Kripto Shorts #98- BlackRock, Binance ve Bitcoin Gelişmeleri

  • BlackRock'ın SEC'e revize edilmiş bir S-1 dosyası sunduğu ve düzenleyici kurumun onay vermesi halinde fiziksel olarak desteklenen Bitcoin ETF'inin IBIT koduyla işlem göreceği bildirildi. Güncellenen belge, ayrıca BlackRock ve SEC yetkilileri arasındaki son toplantılarda tartışılan bir konu olan, fonun benimsemeyi planladığı oluşturma ve geri ödeme mekanizmasına ilişkin ayrıntıları da içeriyor.
  • Ark 21Shares ve WisdomTree de fiziksel olarak desteklenen Bitcoin ETF'leri için güncellenmiş S-1 dosyalarını SEC'e sundu.
  • SEC yetkililerinin yönlendirmesi, fiziksel olarak desteklenen Bitcoin ETF'leri için onayın 10 Ocak 2024'ten önce gelmesinin muhtemel olduğu yönünde. Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi olan BlackRock, Bitcoin ETF için SEC onayı almaya öncelik verdi.

Binance

ABD'li yargıç, Binance ile CFTC arasındaki uzlaşma anlaşmasını onayladı.

 

Kripto Shorts #98- BlackRock, Binance ve Bitcoin Gelişmeleri

  • Illinois Kuzey Bölgesi Yargıcı Manish Shah tarafından imzalanan bir karara göre, daha önceki uzlaşma anlaşması uyarınca CZ'nin 150 milyon dolar ödemesi gerekecek ve bunun üçte biri önümüzdeki 30 gün içinde ödenecek. Buna ek olarak, Binance'in ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'na (CFTC) 1,35 milyar dolar ceza ödemesi ve 1,35 milyar dolarlık "yasa dışı olarak elde edilen işlem ücretlerini" iade etmesi gerekecek.
  • Uzlaşma anlaşması; Binance ve CZ'nin bağımsız üyelerden oluşan bir yönetim kuruluna, bir uyum komitesine ve bir denetim komitesine sahip olmak da dahil olmak üzere şirketin yönetim yapısını iyileştirmesini gerektiriyor.
  • Binance, büyük brokerlar tarafından açılanlar da dahil olmak üzere mevcut alt hesapların platformun uyum kontrollerini atlamasına artık izin vermeyecek. Binance, tüm KYC politikalarını ve prosedürlerini mevcut tüm alt hesaplara uyguladıktan sonra uyumluluk kontrolü gerekliliklerini karşılamayan hesapları kapatacaktır.

Bitcoin

ABD Temyiz Mahkemesi, Silk Road ile bağlantılı 69.370 Bitcoin'e resmen el koydu.

 

Kripto Shorts #98- BlackRock, Binance ve Bitcoin Gelişmeleri

  • ABD Temyiz Mahkemesi, artık feshedilmiş olan dark web pazar yeri Silk Road ile ilişkili 69.370 BTC'ye ve diğer kripto para birimlerine resmî olarak el konulması kararını kesinleştirdi.
  • Silk Road kurucusu Ross Ulbricht'in davalı olarak yer aldığı dosyada ilk karar Ağustos ayında verildi.
  • Ulbricht, 2022 yılında çalınan 3 milyar dolar değerindeki Bitcoin'i ABD hükûmetine geri ödemek için kullanmayı kabul etti ve 69,370 Bitcoin üzerindeki haklarından feragat etti.

Kripto Shorts #98- BlackRock, Binance ve Bitcoin Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar