Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #99- Tether, Solana ve 3AC Gelişmeleri

Kripto Shorts #99- Tether, Solana ve 3AC Gelişmeleri

Sektörel

18 Aralık - 24 Aralık 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #99- Tether, Solana ve 3AC Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta Tether'in FBI ve Gizli Servis ile iş birliği yaptığını açıklaması, Solana'nın piyasa değeri bakımından BNB'yi geçerek en büyük dördüncü kripto para birimi olması ve Three Arrows Capital kurucularına ait 1 milyar dolarlık varlığın dondurulması gibi önemli gelişmeler yaşandı.

Tether

Tether, FBI ve Gizli Servis ile iş birliği yaptığını açıkladı.

 

Kripto Shorts #99- Tether, Solana ve 3AC Gelişmeleri

  • Tether; ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi ve Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi üyelerine, "güvenlik taahhüdünü ve kolluk kuvvetleriyle yakın iş birliğini" özetleyen mektuplar gönderdi.
  • Tether CEO'su Paolo Ardoino; Tether'in, Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi (OFAC) yaptırım listesindeki tüm cüzdanlarda USDT kullanımını yasaklama kararını vurguladı. Ardoino, ayrıca Tether'in "yakın zamanda ABD Gizli Servisi'ni platformuna dahil ettiğini ve aynı şeyi Federal Soruşturma Bürosu için de yaptığını" duyurdu.
  • Tether, Ethereum zincirinde neredeyse hiç varlık bulundurmayan beş ve Tron zincirinde yalnızca 7.000 dolar tutan bir cüzdan adresi de dahil olmak üzere altı cüzdan adresini kara listeye aldı. Bu adresler, Finiko piramit şemasıyla ilgili olabilir.

Solana

Solana, piyasa değeri bakımından BNB'yi geçerek en büyük dördüncü kripto para birimi oldu.

 

Kripto Shorts #99- Tether, Solana ve 3AC Gelişmeleri

  • CoinMarketCap verilerine göre; Solana (SOL), 22 Aralık'ta yüzde 16'nın üzerinde bir artışla 41,8 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. SOL, böylece 41,1 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan BNB'yi geride bıraktı.
  • Sonuç olarak SOL, piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olarak konumlandı.
  • Coinglass verileri, 22 Aralık'ta ağ genelinde SOL sözleşmelerinin genel işlem hacminin yüzde 32 artarak 10 milyar doları geçtiğini ve toplam pozisyon değerinin 1,34 milyar dolar ile BTC'nin ve ETH'nin altında yer aldığını gösterdi.

3AC

Three Arrows Capital kurucularına ait 1 milyar dolarlık varlığın mahkeme kararıyla dondurulduğu bildirildi.

 

Kripto Shorts #99- Tether, Solana ve 3AC Gelişmeleri

  • Three Arrows Capital'ın tasfiye memuru Teneo; Britanya Virjin Adaları mahkemesinin, 3AC kurucu ortakları Su Zhu ve Kyle Davies ile Kyle Davies'in eşi Kelly Chen'in 1,14 milyar dolar değerindeki varlıkları devretmesini veya satmasını yasaklayan bir emir çıkardığını belirtti.
  • Tasfiye memuru, ayrıca alacaklılara 3.3 milyar dolar kadar borçlu olunduğunun tahmin edildiğini de sözlerine ekledi.
  • Su Zhu, Eylül ayında Singapur'un Changi Havalimanı'nda ülkeden ayrılmaya çalışırken tutuklanmıştı. Singapur, Su Zhu ve Kyle Davies'e ülke içinde düzenlenmiş herhangi bir faaliyette bulunmalarını engelleyen bir yasak getirmişti.

Kripto Shorts #99- Tether, Solana ve 3AC Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan