Anasayfa Sektörel Kripto Shorts#90- ETF, Tether ve Bithumb Gelişmeleri

Kripto Shorts#90- ETF, Tether ve Bithumb Gelişmeleri

Sektörel

13 Kasım - 19 Kasım 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #90- ETF, Tether ve Bithumb Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta BlackRock'ın spot Ethereum ETF için resmen başvuruda bulunması, stablecoin ihraççısı Tether'in Bitcoin madenciliğine adım atacağının bildirilmesi ve Bithumb'ın halka arz hazırlıklarına başlaması gibi önemli gelişmeler yaşandı.

ETF

BlackRock, spot Ethereum ETF'i için S-1 başvurusunu sundu.

 

Kripto Shorts#90- ETF, Tether ve Bithumb Gelişmeleri

  • ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) resmî web sitesine göre; BlackRock, 15 Kasım'da Ethereum spot ETF'i için S-1 başvurusunu yaptı.
  • S-1 başvurusu, bir şirketin SEC'e sunduğu kayıt beyanını ifade eder ve listeleme sürecinde önemli bir adımdır.
  • Daha önce Nasdaq, BlackRock'ın önerdiği spot Ethereum ETF başvurusunu SEC'e sunmuştu ve bu başvuru, Coinbase Custody Trust Company'yi emanetçi olarak kullanacaktı.

Tether

Tether, önümüzdeki 6 ay içerisinde Bitcoin madenciliğine yaklaşık 500 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor.

 

Kripto Shorts#90- ETF, Tether ve Bithumb Gelişmeleri

  • Tether'in yeni CEO'su Paolo Ardoino, şirketin önümüzdeki 6 ay içerisinde dünyanın en iyi Bitcoin madencilerinden biri olmak için yaklaşık 500 milyon dolar yatırım yapmayı planladığını belirtti. Tether, bu hedefe kendi madencilik tesislerini inşa ederek ve diğer şirketlere yatırım yaparak ulaşmayı planlıyor.
  • Ardoino, Tether'in Uruguay, Paraguay ve El Salvador'da Bitcoin madencilik çiftlikleri inşa ettiğini ve her çiftliğin 40 ila 70 megawatt arasında bir kapasiteye sahip olduğunu belirtti. Amaçlarının toplam Bitcoin ağı hashrate'indeki paylarını yüzde 1'e çıkarmak olduğunu belirten Ardoino, bu hedefe ulaşmak için bir zaman çizelgesi belirtmedi.
  • Söz konusu isim; Tether'in, doğrudan madencilik operasyonlarının elektrik üretim kapasitesinin 2023 yılı sonuna kadar 120 megawatt'a ve 2025 yılı sonuna kadar 450 megawatt'a ulaşmasını beklediğini ekledi.

Bithumb

Kripto para borsası Bithumb, halka arz için hazırlıklara başladı.

 

Kripto Shorts#90- ETF, Tether ve Bithumb Gelişmeleri

  • Güney Kore'nin en büyük ikinci kripto para borsası Bithumb'ın halka arz (IPO) için hazırlıklara başladığı bildirildi.
  • Geçen ayın sonunda Samsung Securities'i yüklenici olarak seçen Bithumb, 2025 yılının ikinci yarısında Güney Kore'nin KOSDAQ borsasında halka arz olmayı hedefliyor.
  • Bithumb, yaklaşık yüzde 10'luk bir pazar payına sahip iken Güney Kore'nin en büyük borsası Upbit ise yaklaşık yüzde 85'lik bir pazar payına sahiptir. Upbit'in aksine Bithumb, çeşitli skandallarla karşı karşıya kalmış ve Güney Kore'deki düzenleyici makamlar tarafından sık sık soruşturulmuştur.

Kripto Shorts#90- ETF, Tether ve Bithumb Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar