Anasayfa Sektörel Kripto Shorts#91- Crypto.com, Commerzbank ve NFT Gelişmeler

Kripto Shorts#91- Crypto.com, Commerzbank ve NFT Gelişmeler

Sektörel

13 Kasım - 19 Kasım 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts#91- Crypto.com, Commerzbank ve NFT Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta kripto para borsası Crypto.com'un Dubai'de belirli hizmetleri yürütmek için lisans alması, Commerzbank'ın kripto saklama hizmeti sunabilmek amacıyla lisans alması ve Disney'in NFT koleksiyon platformunu başlatmak için Dapper Labs ile iş birliği yapması gibi önemli gelişmeler yaşandı.

Crypto.com

Crypto.com, Dubai regülatöründen Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) lisansı aldı.

 

Kripto Shorts#91- Crypto.com, Commerzbank ve NFT Gelişmeleri

  • Crypto.com, Dubai'deki kuruluşu CRO DAX Middle East FZE'ye Dubai Sanal Varlık Düzenleme Kurumu (VARA) tarafından Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) lisansı verildiğini duyurdu.
  • Bu lisans; kuruluşun borsa hizmetleri, özsermayeli ticaret, yönetim ve yatırım hizmetleri ve borç verme hizmetleri dâhil olmak üzere belirli sanal varlık hizmeti faaliyetlerinde bulunmasına izin verir.
  • Crypto.com CEO'su Kris Marszalek, Dubai'de kripto para endüstrisine katkıda bulunmak için düzenleyicilerle birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini söyledi.

Commerzbank

Almanya'nın köklü bankalarından biri olan Commerzbank'a kripto saklama lisansı verildi.

 

Kripto Shorts#91- Crypto.com, Commerzbank ve NFT Gelişmeleri

  • Commerzbank, özellikle kripto alanında geniş bir dijital varlık hizmetleri yelpazesi oluşturmasına imkân tanıyacak olan bir kripto saklama lisansı aldı. Banka; ilk adımının, blockchain teknolojisine dayalı kripto saklama hizmeti sunarak kurumsal müşterilerini desteklemek için güvenli, güvenilir ve tam uyumlu bir platform oluşturmak olduğunu belirtti.
  • Almanya'nın dördüncü büyük bankası olan Commerzbank, 26.000 kurumsal müşteriye ve yaklaşık 11 milyon özel ve küçük işletme müşterisine hizmet veriyor.
  • Almanya Federal Meclisi'nin (Bundestag) bir üyesi olan Joana Cotar, kısa bir süre önce Bitcoin'in Almanya'da yasal ödeme aracı olarak tanınmasına destek verdiğini açıkladı. Cotar'ın pozisyonu, aynı zamanda dijital euro'ya karşı net bir duruşu da içeriyor. Söz konusu isim; Bitcoin'i, öncelikle merkeziyetsiz yapısı ve finansal özgürlüğü ve mahremiyeti geliştirme potansiyeli nedeniyle ülke için daha uygun bir dijital varlık olarak görüyor.

NFT

Disney, NFT uygulaması "Disney Pinnacle"ı başlatmak için Dapper Labs ile iş birliği yapıyor.

 

Kripto Shorts#91- Crypto.com, Commerzbank ve NFT Gelişmeleri

  • Disney, "Disney Pinnacle" adlı mobil tabanlı bir NFT uygulaması başlatmak için NBA Top Shot'ın arkasındaki geliştirici Dapper Labs ile iş birliği yaptığını duyurdu.
  • Disney Pinnacle, rozetlerden ilham alan ve Flow blockchain'inde NFT olarak basılacak olan dijital koleksiyon parçaları sunacak.
  • Dapper Kıdemli Ürün Müdürü Rachel Rogers'a göre; resmî sürüm, başlangıçta Apple App Store'da mevcut olacak ve daha sonra web tarayıcılarında ve Google Play Store'da kullanıma sunulacak.

Kripto Shorts#91- Crypto.com, Commerzbank ve NFT Gelişmeler içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik