Anasayfa Sektörel Kripto Ticaret Firması Hack'lendi: 26 Milyon Dolarlık Kayıp Var...

Kripto Ticaret Firması Hack'lendi: 26 Milyon Dolarlık Kayıp Var...

Sektörel

Kripto ticaret firması Kronos Research, hack sonucunda 26 milyon dolarlık kayıp yaşadı.

Kripto Ticaret Firması Hack'lendi: 26 Milyon Dolarlık Kayıp Var...

Kripto ticaret firması Kronos Research, bilinmeyen bir tarafın, uygulama programlama ara yüzünün (API) bir kısmına yasa dışı olarak eriştiğini ve bunun da firmanın tüm ticareti duraklatmasına neden olduğunu açıkladı. Kronos Research, X (eski adıyla Twitter) üzerinden paylaştığı bir açıklamada, çalınan fonların değerinin "öz sermayesinin önemli bir kısmını" oluşturmadığını iddia etti.

Kripto firması başlangıçta çalınan varlıkların değerini açıklamamış olsa da çevrim içi bir kripto hırsızlığı araştırmacısı olan Zachxbt, siber suçluların 20,3 milyon dolardan fazla değere sahip 12.800'den fazla ETH'yi hortumladığını öne sürdü. Bununla birlikte daha sonra X aracılığıyla yayınlanan bir güncellemede Kronos Research, bilgisayar korsanlarının 26 milyon dolar değerinde dijital varlık çaldığını ortaya koydu.

"Kayıpların Boyutu Finansal Sağlığımız için Tehdit Oluşturmuyor"

Kripto firmasını 26 milyon dolarlık bir açıkla karşı karşıya bırakan bu olaya rağmen Kronos, kayıpların boyutunun finansal sağlığı için bir tehdit oluşturmadığı konusunda ısrar etti. 

Kripto Ticaret Firması Hack'lendi: 26 Milyon Dolarlık Kayıp Var...

18 Kasım'da yapılan açıklama şöyle:

Şu anda kripto varlıklardaki kayıpların yaklaşık 26 milyon dolar olduğunu ve oldukça büyük bir miktar olmasına rağmen Kronos'un iyi durumda kaldığını doğrulayabiliriz. Tüm kayıplar dâhili olarak karşılanacak ve hiçbir ortak etkilenmeyecektir.

Firma, ayrıca durumun yönetilmesine yardımcı olan "proaktif yardımları" için kripto para borsalarına ve ortaklarına teşekkür etti. Açıklamanın yayınlandığı sırada Kronos, likidite sağladığı borsalara ve token projelerine öncelik vereceğini söyledi. Kronos, ayrıca 2018'den bu yana ilk kez ticareti duraklatmaya zorlayan olaydan daha güçlü çıkma sözü verdi.

Kripto Ticaret Firması Hack'lendi: 26 Milyon Dolarlık Kayıp Var... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar