Anasayfa Sektörel Kripto Twitter Köşesi: Musk Tepki Aldı, CZ Davet Etti!

Kripto Twitter Köşesi: Musk Tepki Aldı, CZ Davet Etti!

Sektörel

Kripto Twitter köşemizde bu hafta hangi olaylar öne çıkmış olabilir? Hepsi ve daha fazlası şimdi tüm detaylarıyla Koinbox'ta...

Kripto Twitter Köşesi: Musk Tepki Aldı, CZ Davet Etti!

Nisan ayının başlamasıyla birlikte, kripto para sektöründe adeta yer yerinden oynadı. Riskli varlıklar bu süreçte kararsız bir yapıya bürünse bile, piyasanın önemli isimleri yaptığı hamleler ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı diyebiliriz.

Peki Kripto Twitter köşemizde bu hafta en çok hangi olaylar öne çıkmış olabilir? Gelin şimdi bunlara hep birlikte bir bakalım.

Elon Musk'tan Dogecoin Hamlesi!

Kripto Twitter Köşesi: Musk Tepki Aldı, CZ Davet Etti!

Tesla CEO'su ve Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, geçmişte verdiği sözü tutarak sosyal medya devinin logosunu 3 Nisan Pazartesi günü DOGE ile değiştirdi. 

Yaptığı bu hamlenin ardından kısa sürede %30 yükselen Dogecoin fiyatı, yeni ralli için kollarını sıvamışken beklenen olmadı. 3 günlük logo değişikliğinin ardından eski haline dönen Twitter, yaptığı hamle ile yatırımcıların tüm kazançlarını sildi ve fiyat neredeyse eski haline döndü.

Elon Musk'ın, yaşanan bu gelişmelerin ardından topluluk tarafından sert bir şekilde eleştirildi.

Bitcoin Whitepaper'ı CZ'yi Harekete Geçirdi!

Kripto Twitter Köşesi: Musk Tepki Aldı, CZ Davet Etti!

Hepimizin bildiği gibi, teknoloji blog yazarı Andy Baio, çığır açan Bitcoin whitepaper'ının bir kopyasının gizlice Apple'ın macOS'una dâhil edildiğini keşfetti. 6 Nisan Perşembe günü yaşanan bu gelişme, kripto para sektörüne adeta bomba gibi düştü.

Spekülasyonlar ardı ardına gelirken, rahmetli Steve Jobs'un Bitcoin'in yaratılışına hatta kurucusu Satoshi Nakamoto olabileceğine kadar iddialar ortaya atıldı.

Bu duruma sessiz kalmayan Binance patronu Changpeng Zhao, resmi Twitter hesabından bir tweet paylaştı.

Mac bilgisayarlarının içine Bitcoin whitepaper'ını koyan kişiye çağrıda bulunan CZ, o isme bizzat içki ısmarlamak istediğini espirili bir şekilde dile getirdi.

Kripto Twitter Köşesi: Musk Tepki Aldı, CZ Davet Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik