Anasayfa Rehber Kripto ve Oyun Sektörünün Eşsiz Birleşimi: KOMPETE Nedir?

Kripto ve Oyun Sektörünün Eşsiz Birleşimi: KOMPETE Nedir?

Rehber

Çevrim içi, oynaması ücretsiz, takım tabanlı, çok oyunculu bir oyun olarak karşımıza çıkan KOMPETE hakkında tüm merak edilenler burada...

Kripto ve Oyun Sektörünün Eşsiz Birleşimi: KOMPETE Nedir?

Blockchain tabanlı oyun endüstrisi, sadece memnuniyet getirmekle kalmayıp aynı zamanda tutku, enerji ve zaman karşılığında ödül veren birçok harika oyunla birlikte oyun dünyasında gerçekten bir devrim yaratmıştır. Arkadaşlarla bağlantılı oyunlar oynamak (çok oyunculu) her zaman eğlenceli olmuştur. KOMPETE sayesinde en sevdiğiniz spor oyunlarını arkadaşlarınızla etkileşime girebileceğiniz tek bir uygulama altında bulundurabilirsiniz.

KOMPETE Projesi Nedir?

KOMPETE projesi hakkında bilmeniz gereken bazı detaylar şu şekildedir:

 • Kripto entegrasyonu:

KOMPETE, kripto para tabanlı ve itibari para tabanlı oyuncuların birlikte oynamalarına imkân tanımaktadır. Bu, oyuncuların oyun içerisinde işlem yapmak için kripto para birimlerini kullanabilecekleri anlamına gelir.

 • KOMPETE token:

Projenin KOMPETE adı verilen kendi utility tokeni vardır. KOMPETE Bazaar denilen pazar yerinin yerel para birimi işlevini gören bu token, oyuncuların pazar yerinde NFT oyun varlıklarını alıp satabilmelerine imkân tanıyor.

 • Oynaması ücretsiz oyun:

KOMPETE; Blitz Royale, Kart Race, Golf, Basketball ve daha fazlası gibi çeşitli oyun modları sunan, oynaması ücretsiz çok oyunculu bir oyundur. Unreal Engine 5 üzerine inşa edilmiş olan KOMPETE, üç boyutlu bir spor simülasyonu deneyimi sağlar.

Blitz Royale: Aksiyon dolu Blitz Royale'de 21 oyuncu ve aşırı derecede agresif bir respawn (bilgisayar oyunu karakterinin öldükten sonra tekrar canlanması) mekaniği var. Seçkin hareket için eksogiysinizi ve eşyaları ortaya çıkarmak için drone'unuzu kullanabilirsiniz. Hayatta kalan son takım mücadeleyi kazanacaktır.

Kart Race: Kartınıza atlayın ve 3'e 3 karting (kart yarışı) için motorunuzu çalıştırın. Çizgiyi geçen bir oyuncuya sahip ilk 3 kişilik takım ödülü kazanacaktır. Silah ve yardımcı araçlardan oluşan bir cephanelik, takımınıza yardımcı olabilir ve rakiplerinizi mahvedebilir.

Golf: Garajdan sopalarınızı alın ve sahaya çıkın! Takımın en iyi top kuralları ile 3'e 3 maça hazırlanın. Güç, atış isabeti ve vuruş analizi, takımınızın kazanmasında kritik rol oynayacaktır.

Basketball: Bir basketbol topu kapın ve park kuralları ile 3'e 3 oynayın. 21 sayıya ulaşan ilk takım maçı kazanacaktır. Harika tutuşunuzu yapın, sıçrayın ve smaç basın.

 • Oyun içi ikincil pazar yeri:

İkincil bir NFT oyun içi pazar yeri olan KOMPETE Bazaar; oyuncuların, NFT oyun varlıklarını alıp satabilmelerini mümkün kılar. Kıyafetler, aksesuarlar, basketbol topları, planörler, kartlar, silahlar ve diğer öğeler, NFT oyun varlıklarına örnektir.

Bu NFT oyun varlıkları, herhangi bir oyun içi fayda sağlamaz ancak oyuncuların deneyimlerini daha da özelleştirmelerine imkân tanır. Söz konusu varlıklar, oyuncular tarafından satın alınabilir veya kazanılabilir. Oyuncular, oyunda ilerledikçe giderek daha nadir bulunan NFT'lerin kilidini açacaklardır.

 • KOMPETITOR

KOMPETE, kullanıcıların yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarına ve KOMPETITOR denilen avatarlarını kişiselleştirmelerine imkân tanır. Yüz hatlarınızı, boyunuzu, kilonuzu, kas kütlenizi ve daha fazlasını değiştirmenize olanak sağlayan tam karakter özelleştirici ile sınırsız seçeneklere sahip olabilirsiniz. Hatta belirli özellikleri farklı oyun modlarına uyacak şekilde değiştirebilirsiniz. Bu, istediğiniz gibi oynamanızı mümkün kılacaktır. Bununla birlikte her oyun tarzının kendine özgü güçlü ve zayıf yönleri vardır. Bu nedenle seçiminizi akıllıca yapmalısınız.

Kripto ve Oyun Sektörünün Eşsiz Birleşimi: KOMPETE Nedir?

Kripto Para Tabanlı ve İtibari Para Tabanlı Oyuncular Arasındaki Farklar Nelerdir?

KOMPETE, kripto para tabanlı ve itibari para tabanlı oyuncuların birlikte oynamalarına izin veriyor. Peki, kripto tabanlı ve itibari tabanlı oyuncular arasında bulunan farklar nelerdir? İşte o farklardan bazıları:

Kripto para tabanlı oyuncular:

 • Oyun içerisinde işlem yapmak için kripto para birimlerini (Web3 tabanlı) kullanırlar.
 • KOMPETE Bazaar adı verilen oyun içi pazar yerinde NFT oyun varlıklarını alıp satmak için KOMPETE tokeni kullanabilirler.
 • İtibari tabanlı oyunculara kıyasla oyunla ilgili farklı bir deneyim yaşayabilirler.

İtibari para tabanlı oyuncular:

 • Oyun içerisinde işlem yapmak için itibari para birimlerini (Web2 tabanlı) kullanırlar.
 • İtibari para tabanlı oyuncular da oyun içi pazar yerine katılabilirler. Voolah, oyun varlıklarını edinmek amacıyla itibari para kullanmak isteyen oyunculara yönelik bir oyun içi para birimidir. Tüm pazar yerlerinde ve KOMPETE web sitesinde mevcuttur.
 • Kripto tabanlı oyunculara kıyasla oyunla ilgili farklı bir deneyim yaşayabilirler.

Kripto ve Oyun Sektörünün Eşsiz Birleşimi: KOMPETE Nedir?

Oyuncular Nasıl KOMPETE Token Kazanabilirler?

Oyuncular, oyunda çeşitli yöntemlerle KOMPETE token kazanabilirler. İşte oyuncuların KOMPETE token kazanabilecekleri bazı yollar:

 • Kilidi açılmış ödüller:

Oyuncular, KOMPETE token kazanmak için KOMPETE Bazaar adı verilen oyun içi pazar yerinde kilidi açılmış ödüllerini takas edebilirler. Farklı oyun modlarına katılan ve belirli kilometre taşlarına ulaşan oyuncular, tokenlerle takas edilebilecek ödüllerin kilidini açabilirler.

 • Kapalı beta erişimi:

Oyuncular, cüzdanlarında en az 1 KOMPETE token bulundurarak KOMPETE token kazanabilirler. Bu; oyunun kapalı beta test aşamasına katılmanın, token kazanma fırsatları sağlayabileceğini göstermektedir.

 • Oyun içi işlemler:

Oyuncular, KOMPETE tokenlerini kullanarak oyun içerisinde işlem yapabilirler. Oyuncular, oyun içi ikincil pazar yerinde NFT oyun varlıklarını alıp satarak token kazanabilir ve biriktirebilirler.

Kripto ve Oyun Sektörünün Eşsiz Birleşimi: KOMPETE Nedir?

KOMPETE Token Nasıl Satın Alınır?

Uniswap üzerinden KOMPETE token satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Web3 kripto para cüzdanı kurun:

Uniswap platformu üzerinden KOMPETE token satın almak için MetaMask veya Trust Wallet gibi bir Web3 kripto para cüzdanı sahibi olmalısınız. Bunun için cüzdan uygulamasını indirip yükleyin ve bir hesap oluşturun.

 • Ethereum satın alın:

Uniswap platformunda KOMPETE token ile takas etmek üzere Ethereum (ETH) satın almalısınız. ETH satın almak için Binance veya Coinbase gibi güvenilir bir kripto para borsası kullanabilirsiniz.

 • Cüzdanı Uniswap'a bağlayın:

Web3 kripto cüzdanınızı Uniswap'a bağlayın. Bunu Uniswap web sitesindeki "Connect Wallet" butonuna tıklayarak ve cüzdanınızı seçerek yapabilirsiniz.

 • ETH'lerinizi KOMPETE token ile takas edin:

Cüzdan bağlandıktan sonra Uniswap'ta ETH'lerinizi KOMPETE token ile takas edebilirsiniz. Bunun için KOMPETE tokeni seçmeli ve takas etmek istediğiniz ETH miktarını girmelisiniz. Uniswap platformu, mevcut değişim oranına göre alacağınız KOMPETE token miktarını otomatik olarak hesaplayacaktır.

Kripto ve Oyun Sektörünün Eşsiz Birleşimi: KOMPETE Nedir?

Sonuç olarak KOMPETE'in Web2 ve Web3 oyun topluluklarını potansiyel olarak nasıl bir araya getirebileceğini görebiliyoruz. KOMPETE'in milyonlarca oyuncuyu yakalamada başarılı olduğunu varsayarsak, bunun bir bütün olarak GameFi için potansiyel bir katalizör olduğunu ifade edebiliriz. 

Oynaması ücretsiz, platformlar arası ve oldukça para kazandıran bir oyun sunan KOMPETE; zamanla Mario Kart, NHL, Madden, FIFA, PGA2K, NBA2K, PubG, Fortnite, Warzone ve GTA5 gibi geleneksel çok oyunculu oyunların kitle pazarını kendine çekerek hedefine ulaşabilir.

Kripto ve Oyun Sektörünün Eşsiz Birleşimi: KOMPETE Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)