Anasayfa Sektörel Kripto vs Hisse: Efsanevi Yatırımcı Peter Lynch Tercihini Söyledi!

Kripto vs Hisse: Efsanevi Yatırımcı Peter Lynch Tercihini Söyledi!

Sektörel

Geçtiğimiz günlerde efsanevi yatırımcı Peter Lynch, CNBC'nin Squawk Box programında hangi yatırım aracını tahmin ettiğini söyledi...

Kripto vs Hisse: Efsanevi Yatırımcı Peter Lynch Tercihini Söyledi!
  • Peter Lynch, herhangi bir kripto para birimine sahip olmadığını ortaya koyuyor.
  • "Bildiğini satın al" yatırım stratejisine bağlı kalıyor.
  • Peter Lynch, son yıllarda Apple ve Nvidia'ya yatırım yapmadığı için pişmanlık duyuyor.

Bitcoin (BTC), bu yılın başından beri hisse senetlerini büyük ölçüde geride bıraktı, ancak efsanevi yatırımcı Peter Lynch ikincisini tercih etmeye devam ediyor. Salı günü, Fidelity Management & Research Başkan Yardımcısı, kripto para birimlerine maruz kalmadığını doğruladı.

İlginç bir şekilde Peter Lynch, kripto alanına güç veren teknolojiye aşinadır. Yine de bugün CNBC'nin “Squawk Box” programında şunları söyledi:

Blok zincirini anlıyorum. Nasıl çalıştığını biliyorum, ama Bitcoin (BTC) ne olacak, hiçbir fikrim yok. Herhangi bir Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) gibi bir kripto para yatırımım yok.

Lynch, toplam arzının gelecek yıl yarı yarıya azalacağını bilmesine rağmen Bitcoin'den (BTC) uzak duruyor - bu genellikle daha yüksek fiyatlara dönüşen bir olay.

Lynch, "Bildiklerini Satın Al" Politikasına Bağlı Kalıyor!

Fidelity'den Peter Lynch yıllardır yatırımcılara “bildiklerini satın almalarını” tavsiye ediyor ve ona göre bu hisse senetleri demek. Peter Lynch, hisse senetlerinin nasıl seçileceğini ve ne zaman çekileceğini açıklayan, şunları söyledi:

Kripto vs Hisse: Efsanevi Yatırımcı Peter Lynch Tercihini Söyledi!

Şirkete, bilançoya bakın. Hissenin daha yüksek olmasının nedeni nedir? Şirketler berbattan yarı berbattan iyiye geçtiğinde, hisse yükselir. İşler müthiş bir hâl aldığında dışarı çıkın.

Lynch bugün, son yıllarda özellikle Apple Inc. ve Nvidia Corporation olmak üzere bir dizi büyük sermayeli teknoloji şirketine yatırım yapmadığı için pişmanlığını dile getirdi.

Kripto vs Hisse: Efsanevi Yatırımcı Peter Lynch Tercihini Söyledi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik