Anasayfa Sektörel Kriptoda Bu Hafta: BONK, Solana ETF'si ve Bitcoin Ölecek mi?

Kriptoda Bu Hafta: BONK, Solana ETF'si ve Bitcoin Ölecek mi?

Sektörel

Bu hafta Solana'nın meme coin'i BONK büyük bir patlama yaşadı ve bu esnada Bitcoin'in ölüp ölmeyeceği sürekli olarak tartışılıyor...

Kriptoda Bu Hafta: BONK, Solana ETF'si ve Bitcoin Ölecek mi?

Bu hafta boyunca kripto para topluluğu üyeleri, Bonk'un (BONK) birden fazla borsa listelemesi ve Solana (SOL) cep telefonu satışlarının on kat artması nedeniyle yükselişine tanık oldu. Bu arada, Solana'nın (SOL) Ethereum'dan (ETH) daha iyi performans göstermeye devam edeceğine dair tahminler var.

Hafta boyunca Bitcoin (BTC) fiyatı 40.200 ila 44.000$ arasında konsolide oldu. Pazartesi günü Bitcoin'in 40.000$ seviyesine ani düşüşü ağır likidasyonlara neden oldu. Ancak, Solana'nın meme coin'i BONK ilgi odağı oldu.

Ocak 2024: Spot Bitcoin ETF'leri İçin Dönüm Noktası mı?

Spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) beklentisi bu yılki Bitcoin (BTC) rallisine neden oldu. Ocak 2024'te, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) ondan fazla spot Bitcoin ETF başvurusuna ilişkin nihai karar bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta Fidelity varlık yöneticileri, ETF tekliflerini görüşmek üzere SEC yetkilileriyle bir araya geldi. Fidelity, 4 trilyon doların üzerinde yönetim altındaki varlık (AUM) ile dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biridir. SEC'in Fidelity'nin Bitcoin ETF başvurusuna ilişkin yanıt tarihinin 5 Ocak ile 10 Ocak 2024 arasında olması bekleniyor. SEC için nihai son tarih 15 Ocak 2024'tür.

Solana ETF'si Yakın Bir İhtimal mi?

Daha geniş kripto piyasası spot Bitcoin ETF'sine odaklanırken, bazıları da spot Ethereum ETF'sini tartışıyor. Ancak VanEck analisti, birçok firmanın önümüzdeki yıl bir spot Solana ETF'si için de başvuruda bulunacağına inanıyor.

Kriptoda Bu Hafta: BONK, Solana ETF'si ve Bitcoin Ölecek mi?

Bunun nedeni, VanEck'in Solana'nın (SOL) piyasa değeri, kilitli toplam değer (TVL) ve aktif kullanıcılara dayalı olarak ilk üç blockchain ağı haline geleceğini öngörmesidir. VanEck analistlerine göre Solana (SOL) , Ethereum'a göre daha hızlı ve uygun maliyetli bir alternatif. Bu yazının yazıldığı an itibarıyla Solana'nın TVL'si 1 milyar doların üzerinde bulunuyor.

BONK En Çok Görüntülenen Kripto Para Oldu!

CoinGecko'dan alınan aşağıdaki ekran görüntüsü, Solana'nın meme coin'i BONK'un son 24 saat içinde en çok görüntülenen kripto para olduğunu gösteriyor. Bir başka meme coin olan Chihuahua Chain (HUAHUA) ise CoinGecko'da en çok görüntülenen ikinci kripto oldu.

Kriptoda Bu Hafta: BONK, Solana ETF'si ve Bitcoin Ölecek mi?

Solana Saga Mobil Satışları Bonk Nedeniyle 10 Kat Arttı!

Solana (SOL) ekosistemi, mevcut kripto piyasası rallisinin en önde gelenlerinden biri olmuştur. Ve meme coin'i BONK, Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Pepe Coin (PEPE) gibi diğer tanınmış isimlerden daha iyi performans gösteriyor.

Geçtiğimiz iki ay içinde BONK yaklaşık %9.000 oranında yükseliş gösterdi. Binance ve Coinbase gibi merkezi borsalarda listelenmesi, ralli için bir katalizör görevi gördü. Dahası, BONK rallisi Solana Mobile satışlarının son 48 saat içinde on kat artmasına neden oldu.

Kriptoda Bu Hafta: BONK, Solana ETF'si ve Bitcoin Ölecek mi?

Bunun nedeni, Web3 akıllı telefonun alıcılara 30 milyon BONK tokenini airdrop ile vermesidir. Bu yazı yazılırken, 30 milyon BONK tokeninin maliyeti yaklaşık 1.000$ civarındaydı. Dolayısıyla, Solana Saga Cep Telefonları alıcılar için etkin bir şekilde ücretsiz hale geliyor.

Hangi Olaylar Bitcoin'in Ölümüne Neden Olabilir?

Blockchain teknolojisine şüpheyle yaklaşanlar 2010 yılından bu yana Bitcoin'in (BTC) ölümünü yaklaşık 500 kez dile getirmiştir. Bununla birlikte, amiral gemisi kripto para birimi sürekli olarak toparlandı ve her Bitcoin halving (yarılanma) olayından sonra tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) ulaştı.

BNB Chain'de iş geliştirme müdürü olan Tomasz Wojewoda, Bitcoin'i (BTC) yalnızca aşırı olayların öldürebileceğine inanıyor. Kripto piyasası katılımcıları Bitcoin'i (BTC) unutur ve hiç kullanmazsa, o zaman sadece talebinin sıfıra inebileceğini söylüyor. Ancak Wojewoda, Bitcoin'in (BTC) merkezi olmayan ve sınır tanımayan yapısı nedeniyle talebinin her zaman devam edeceğine inanıyor.

Kriptoda Bu Hafta: BONK, Solana ETF'si ve Bitcoin Ölecek mi?

Bitcoin Arjantin'de ATH Seviyesine Ulaştı!

Arjantin gibi yüksek enflasyon oranlarına sahip ülkeler, Bitcoin'e (BTC) olan talebin her zaman devam edeceğinin en önemli örnekleridir. Ülkede yıllık enflasyon oranı %143, on yıllık ortalaması ise %40'tır.

Sonuç olarak, vatandaşlar Bitcoin (BTC) gibi dijital varlıkları enflasyona karşı bir koruma olarak değerlendirmektedir. Arjantin'in Peso'su değer kaybettikçe Bitcoin (BTC) de tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) ulaşıyor. Arjantin Devlet Başkanı Javier Milei'nin ekonomik acil durum politikaları Arjantin pesosunu %50 oranında devalüe ederek 400 pesodan 800 pesoya düşürecek.

Kaynak: BeInCrypto

Kriptoda Bu Hafta: BONK, Solana ETF'si ve Bitcoin Ölecek mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar