Anasayfa Sektörel Kritik Adım: Startup'lar Kripto Yoluyla Sermaye Toplayabilecek!

Kritik Adım: Startup'lar Kripto Yoluyla Sermaye Toplayabilecek!

Sektörel

Japonya'da startup'ların kripto varlıklar aracılığıyla sermaye toplayabilmeleri için önemli bir adım atıldı.

Kritik Adım: Startup'lar Kripto Yoluyla Sermaye Toplayabilecek!
Hızlı İçerik

Nikkei'den gelen bir rapora göre; Japon hükûmeti, startup'ların yatırımcılara dijital varlıklar ihraç ederek sermaye toplamalarına imkân tanıyacak.

Revizyon, yatırım fonlarından yatırım alan ve hisselerini geleneksel hisse senetleri veya menkul kıymetler yerine dijital varlıklar olarak alabilen startup'lar için geçerli.

Karar, Japonya'nın yerli startup'lar için sermaye toplama platformlarını çeşitlendirmeye yönelik devam eden çabalarını vurguluyor ve dijital varlıkları benimseyen küresel trendle uyumlu hale geliyor.

Kripto Dostu Bir Hükûmet

Bu gelişme, özellikle Başbakan Fumio Kishida'nın yönetimi altında Japon hükûmeti tarafından alınan bir dizi kripto dostu girişimin izini takip ediyor.

Kishida, WebX Asia konferansında yaptığı konuşmada, hükûmetinin Web3'ü sosyal dönüşümü teşvik edebilecek yenilikçi bir güç olarak teşvik etme taahhüdünü vurguladı ve bu da "yeni bir kapitalizmi" teşvik etme konusundaki vizyonuyla uyumlu hale geldi.

Japonya Sanal ve Kripto Varlıklar Borsası Birliği (JVCEA) öncülüğünde Japonya'daki kripto para borsaları da ülkedeki düzenlemelerin gevşetilmesi için bastırıyor.

Kritik Adım: Startup'lar Kripto Yoluyla Sermaye Toplayabilecek!

Sıkı kripto düzenlemelerini sürdürmesine rağmen Japonya, kendisini kripto dostu bir ülke olarak konumlandırmak için adımlar attı, yabancılar tarafından ihraç edilen stablecoin'ler üzerindeki yasakları kaldırdı, bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) pilot programını başlattı ve ayrıca metaverse ve NFT ile ilgili projeleri finanse etti.

Bununla birlikte, Japonya'nın kripto düzenlemesine yaklaşımı her zaman hassas bir denge olmuştur. Kripto dostu hamlelere rağmen düzenleyici çerçeve, kara para aklama faaliyetlerini engellemek için kripto borsaları tarafından müşteri bilgilerinin paylaşılması gibi alanlarda da sıkılaştırıldı.

Startup finansmanı için kripto varlıkları ihraç etme seçeneği sunan politikadaki son değişim, Japonya'nın kripto dostu bir ülke olma yolundaki yürüyüşünde bir dönüm noktası olabilir.

Bu, sadece ülkenin kripto regülasyonu ortamında bir sıçrama anlamına gelmiyor, aynı zamanda dijital varlıkların geleneksel finansal mekanizmaları yeniden şekillendirebileceği somut bir yolu da vurguluyor.

Kritik Adım: Startup'lar Kripto Yoluyla Sermaye Toplayabilecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan