Anasayfa Sektörel Kritik Anlaşma Onaylandı! Binance 1,35 Milyar Dolar Ödeyecek

Kritik Anlaşma Onaylandı! Binance 1,35 Milyar Dolar Ödeyecek

Sektörel

Mahkeme, Binance ile CFTC arasındaki anlaşmayı onayladı. Binance'in CFTC'ye 1,35 milyar dolar ödeyeceği bildirildi.

Kritik Anlaşma Onaylandı! Binance 1,35 Milyar Dolar Ödeyecek

ABD'nin Illinois Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesi, Changpeng Zhao ve Binance Holdings Limited'e karşı kalıcı tedbir, hukuki para cezası ve adil tedbire ilişkin bir rıza kararını onayladı ve uygulamaya koydu.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), mahkemenin anlaşmayı onayladığını duyurdu.

Binance, CFTC'ye 1,35 Milyar Dolar Ödeyecek

Mahkeme, Zhao ve Binance'in Emtia Borsası Yasası (CEA) ve CFTC düzenlemelerini ihlal ettiğine karar verdi. Ayrıca, Zhao'nun yönetimi altındaki Binance'i, kantitatif ticaret firmaları da dahil olmak üzere ABD'li müşterilerden dijital varlık türev işlemleri için aktif olarak talepte bulunmak ve kendi "Kullanım Koşullarını" ihlal etmek ile suçladı. 

Mahkeme; Binance'in, prime brokerlerin Müşterinizi Tanıyın (KYC) prosedürlerine tabi olmayan "alt hesaplar" açmalarına izin verdiğini tespit etti. Zhao ve Binance, ABD'li müşterilerin platformdaki varlığını bilerek gizledi.

Bu suçlamalar kapsamında Binance'in CFTC'ye 1,35 milyar dolar ceza ödemesi gerekiyor. Üstelik Binance'in, 1,35 milyar dolarlık haksız işlem ücretini de ödemesi gerekiyor. Öte yandan, Changpeng Zhao şahsen 150 milyon dolar para cezası ödeyecek.

Kritik Anlaşma Onaylandı! Binance 1,35 Milyar Dolar Ödeyecek

Yargıç Manish S. Shah tarafından verilen ayrı bir emir, Binance'in eski Uyumluluk Direktörü Samuel Lim'in, Binance'in ihlallerine yardım ve yataklık etmek ve ABD yasalarından kaçmak için ABD dışında faaliyetlerde bulunmak suçundan 1,5 milyon dolar para cezası ödemesini gerektiriyor.

Uyumluluk ve Yönetişim Tedbirleri

Binance ve Zhao'nun iyileştirilmiş uyumluluk kontrollerinin varlığına ve etkinliğine ilişkin sertifikalar almaları gerekiyor. 

Mahkeme kararının bir parçası olarak Binance ve Zhao, şikâyet sonrası eylemlerini özetleyen sertifikalar sundu. CFTC'nin şikâyetinin sunulmasının ardından Binance, belirlenen kantitatif ticaret firmalarının şirketten çıkarılmasını üstlendi. 

Hem Binance hem de Zhao, ister birincil ister "alt hesap" aracılığıyla katılmayı planlayan herhangi bir müşterinin tüm KYC katılım prosedürlerini tamamlaması gerektiğini onayladı.

Mahkemenin zorunlu kıldığı emir, Binance ve Zhao'dan ek sertifikalar içeriyor. Söz konusu emir; Binance'in, prime brokerlar tarafından başlatılanlar da dahil olmak üzere mevcut alt hesapların platformun uyumluluk kontrollerini atlamasına artık izin vermeyeceğini belirtiyor. 

Mevcut tüm alt hesapları kapsamlı KYC politikalarına ve prosedürlerine tabi tuttuktan sonra Binance, uyumluluk kontrollerini karşılayamayan tüm hesapları devre dışı bırakmakla yükümlüdür.

Emir, Binance ve Zhao'nun, Binance'in sağlam bir kurumsal yönetim yapısını uyguladığını onaylayan sertifikalar sunmasını gerektiriyor. Bu karar, CFTC'nin Binance ve eski CEO'suna karşı icra eylemlerinde önemli bir adıma işaret ediyor; önemli cezalar getiriyor ve gelecekteki ihlalleri önlemek için uyumluluk önlemlerini vurguluyor.

Kaynak: CoinGape

Kritik Anlaşma Onaylandı! Binance 1,35 Milyar Dolar Ödeyecek içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik