Anasayfa Sektörel Kritik Gelişme: Dev Banka, Kripto Para İşlemlerini Yasaklıyor!

Kritik Gelişme: Dev Banka, Kripto Para İşlemlerini Yasaklıyor!

Sektörel

Chase, 16 Ekim'den itibaren kripto para işlemlerine yasak getireceğini bildirdi.

Kritik Gelişme: Dev Banka, Kripto Para İşlemlerini Yasaklıyor!

Reuters'in haberine göre; JPMorgan Chase'e bağlı İngiltere merkezli dijital banka Chase, Salı günü müşterilerine gönderdiği bir e-postada, kripto dolandırıcılığı nedeniyle İngiltere'deki müşterilerinin 16 Ekim'den itibaren kripto ile ilgili ödemeler veya giden banka havaleleri yapmalarını yasaklayacağını bildirdi. 

Chase sözcüsü, Reuters'e yaptığı açıklamada, "İngiltere'deki tüketicileri hedef alan kripto dolandırıcılıklarının sayısında bir artış gördük. Bu nedenle bir Chase banka kartıyla veya bir Chase hesabından bir kripto sitesine para aktararak kripto varlıklarının satın alınmasını önleme kararı aldık." dedi.

Uygulama tabanlı hizmetini 2021 yılında İngiltere'de başlatan Chase, 1,6 milyondan fazla müşteri topladı. Ana şirketi JP Morgan Chase, 3 trilyon ABD dolarını aşan toplam varlıkları ile ABD'nin en büyük bankasıdır.

Kripto Hırsızlığına Karşı Önlemler Alınıyor

Kritik Gelişme: Dev Banka, Kripto Para İşlemlerini Yasaklıyor!

Mart ayının başlarında İngiltere merkezli NatWest Bank, kripto hırsızlığına karşı bir önlem olarak müşterilerinin kripto borsalarına yaptığı ödemeleri günde 1.000 İngiliz sterlini (1.214 ABD doları) ile sınırlandırdı. NatWest, Mart ayında yaptığı basın açıklamasında, İngiltere'deki tüketicilerinin geçen yıl kripto dolandırıcılığı nedeniyle 329 milyon pound (400 milyon ABD doları) kaybettiğini belirtti.

İngiltere, blockchain ve kripto sektörünü büyütmek için çaba sarf ediyor ve Başbakan Rishi Sunak sektörün önemli bir destekçisi.

Haziran ayında İngiltere, finansal otoritelerinin kriptoyu düzenlenmiş bir finansal araç olarak ele almasını sağlayan bir reform tasarısı olan 2023 Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası'nı kabul etti. 

Yeni kripto düzenlemeleri, daha fazla netlik getirmesinin yanı sıra pazarlama kampanyalarına getirilen sınırlamalar nedeniyle İngiltere'deki bazı kripto savunucuları arasında endişelere yol açtı. 

Kaynak: Forkast

Kritik Gelişme: Dev Banka, Kripto Para İşlemlerini Yasaklıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik