Anasayfa Sektörel Kritik Gelişme: Kripto Borsası Alım Satım İşlemlerini Durdurdu!

Kritik Gelişme: Kripto Borsası Alım Satım İşlemlerini Durdurdu!

Sektörel

Bir kripto para borsasının alım satım işlemlerini durdurduğu bildirildi. İşte söz konusu gelişme ile ilgili ayrıntılar...

Kritik Gelişme: Kripto Borsası Alım Satım İşlemlerini Durdurdu!

Hong Kong'un kripto para borsası JPEX, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) tarafından yürütülen bir soruşturmaya yanıt olarak alım satım işlemlerini durdurdu. Yerel medyada yer alan haberlere göre bu soruşturma, borsayla bağlantılı bir kişinin tutuklanmasıyla sonuçlandı.

JPEX, üçüncü taraf piyasa yapıcılarının "kötü niyetle" fonları dondurarak platformda likidite sıkıntısına neden olduğunu ve bunun günlük işletme giderlerinde önemli artışlara ve operasyonel zorluklara yol açtığını belirtti.

Açıklamada, "Kullanıcıların çıkarlarını korumak adına likidite sıkıntısını mümkün olan en kısa sürede çözmek için şu anda bu üçüncü taraf piyasa yapıcılarla görüşüyoruz." denildi.

JPEX Hızlı Bir Çözüm Arıyor

JPEX, 18 Eylül'den itibaren geçerli olmak üzere Earn ticaret arayüzündeki tüm işlemlerin delist edildiğini duyurdu. JPEX, hizmetin askıya alınmasını üçüncü taraf piyasa yapıcılarının neden olduğu likidite sıkıntısına bağlıyor.

Üçüncü taraf piyasa yapıcılardan likiditeyi mümkün olan en kısa sürede geri kazanacağımıza ve para çekme ücretlerini kademeli olarak normal seviyelere getireceğimize söz veriyoruz.

JPEX, platformun istikrarlı kalmasını sağlamak için yapıda değişiklikler yapması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca, oylamaya sunmadan önce kullanıcılardan ve dâhili personelden girdi toplayacağını açıklıyor.

Bununla birlikte, herhangi bir çatışmayı önlemek için ayrıntıların müzakereler yapılana kadar açıklanmayacağını belirtiyor.

Kritik Gelişme: Kripto Borsası Alım Satım İşlemlerini Durdurdu!

SFC'nin JPEX Hakkındaki Son Uyarısı

JPEX'in karşılaştığı zorluklar, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SFC) gelen bir uyarının ardından ortaya çıkmıştır. SFC; JPEX'in, hizmetlerini Hong Kong halkına aktif olarak tanıttığını iddia ediyor. Bununla birlikte kripto para borsası, bir VATP lisansına sahip değildir ve hatta bir lisans için başvuru sürecini başlatmadığı iddia edilmektedir.

SFC, uyarıda JPEX'in web sitesinde iddia edilen birkaç kusuru özetledi. Düzenleyici kurum, JPEX'in kripto para ticaretini kolaylaştırmak için onay aldığı iddiasına itiraz etti.  Açıklamada, "Web sitesinde ve yerel reklamlarında, VATP'yi işletmek için belirli denizaşırı düzenleyicilerden lisans aldığını iddia ediyor, ki bu aslında doğru değil." denildi.

Kaynak: BeInCrypto

Kritik Gelişme: Kripto Borsası Alım Satım İşlemlerini Durdurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Piramit ve Ponzi Sistemler Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Kara Pazartesi (Black Monday) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Tether (USDT) Nedir?
Rehber Burak Atik
Huobi Global Nedir? Huobi Global Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan