Anasayfa Altcoin Kritik Teklif Kabul Edildi: Terra ve Bağlantılı Coin'ler Fırladı!

Kritik Teklif Kabul Edildi: Terra ve Bağlantılı Coin'ler Fırladı!

Altcoin

USDT basımını durdurma teklifinin kabul edilmesi üzerine Terra (LUNA) ve bağlantılı altcoin'lerin fiyatlarında artış yaşandı.

Kritik Teklif Kabul Edildi: Terra ve Bağlantılı Coin'ler Fırladı!

Terra Luna Classic topluluğu, Tobin vergisini yüzde 100'e çıkararak USTC basımını ve yeniden basımını devre dışı bırakma önerisini oy birliğiyle kabul etti. Topluluk ve geliştiriciler, USTC'nin yeniden dolar sabitine kavuşması için çeşitli çabalar sarf ediyor. Bu da nihayetinde Terra Luna Classic zincirinin ve LUNC tokeninin yeniden canlanmasına yardımcı oluyor. LUNC, USTC ve LUNA fiyatları son 48 saat içinde bir yükselişe tanık oldu.

Topluluk USTC Teklifini Kabul Etti

Yukarıda bahsedilen teklif, USTC basımını ve yeniden basımını durdurmayı amaçlamaktadır.

Şu anda zincirde gerçekleşen tek USTC basımı, bir coin'i yakarak başka bir coin'i basmaya izin veren piyasa modülü aracılığıyla gerçekleşmektedir.

2022 Terra-LUNA krizinden sonra piyasa modülü aracılığıyla LUNC'a ve LUNC'tan takas yapılmasını engelleyen mekanizma devre dışı bırakıldı. Bu, Terra Classic'te tüm piyasa takaslarını ve bu tür coin'lerin basılmasını etkili bir şekilde devre dışı bırakacaktır. Kullanıcılar, USTC ile diğer stablecoin'ler arasında takas yapamayacak ve bu da USTC'nin takasla yakılmasını devre dışı bırakacaktır.

Teklif, Terraswap gibi DEX'ler aracılığıyla coin takasını etkilemeyecektir. Bu, mevcut çiftler için mümkün olmaya devam edecektir.

Teklif, en iyi doğrulayıcıların çoğunluk desteğiyle yüzde 98,95 lehte oy aldı. Oy kullanan 55 doğrulayıcıdan 50'si "Evet" oyu verdi. Allnodes, Interstellar Lounge, HappyCattyCrypto, Interstake One, JESUSisLORD ve diğerleri gibi doğrulayıcıları içeren bu teklif, aylardır doğrulayıcılardan oy birliğiyle destek alan ilk teklif oldu.

Terra Ekosisteminde Yer Alan Altcoin'lerin Rallisi

Kritik Teklif Kabul Edildi: Terra ve Bağlantılı Coin'ler Fırladı!

Son 24 saatte LUNC fiyatı yüzde 18 yükseldi. Fiyat şu anda 0.000084 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik dip ve tepe seviyeleri sırasıyla 0.0000703 dolar ve 0.0000963 dolar oldu. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte yüzde 300 artarak traderlar arasındaki ilgiyi gösterdi.

USTC fiyatı son 24 saatte yüzde 15 yükselişle 0,014 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik dip ve tepe seviyeleri sırasıyla 0,012 dolar ve 0,017 dolar oldu. İşlem hacmi de önemli ölçüde arttı.

LUNA fiyatı son 24 saatte yüzde 33 yükseldi ve fiyat şu anda 0,73 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik dip ve tepe seviyeleri sırasıyla 0,55 dolar ve 0,87 dolar oldu. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte yüzde 300 artarak traderlar arasındaki ilgiyi gösterdi.

Kaynak: CoinGape

Kritik Teklif Kabul Edildi: Terra ve Bağlantılı Coin'ler Fırladı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Rehber Dilara Avcıoğlu
Oyun Dünyasında Kripto Şöleni: DEXGame (DXGM) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Piyasasının Yeni Harikası: Wall Street Memes Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Cardano Geliştiricileri: Kripto Dünyasında Önde Gelen Bir Ekip
Rehber Dilara Avcıoğlu