Anasayfa Sektörel Kriz Patlak Verdi: Gemini Borsası, DCG ve Silbert'a Dava Açıyor!

Kriz Patlak Verdi: Gemini Borsası, DCG ve Silbert'a Dava Açıyor!

Sektörel

Geçtiğimiz aylarda yaşanan Gemini-DCG kapışması yeniden alevlendi! İşte yaşanan son gelişmeler ve tüm ayrıntılar...

Kriz Patlak Verdi: Gemini Borsası, DCG ve Silbert'a Dava Açıyor!
Hızlı İçerik

Cameron Winklevoss ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan popüler kripto para borsası Gemini, New York mahkemesinde Digital Currency Group (DCG) ve CEO'su Barry Silbert aleyhine dava açtı. Dava, Cameron Winklevoss'un Silbert'e açık bir mektup yayınlamasının ardından geldi ve DCG'nin 7 Temmuz'a kadar yanıt vermemesi halinde yasal işlem yapılması tehdidinde bulundu.

Gemini'nin 232.000 Earn kullanıcısı adına yazdığı açık mektup, DCG'nin sahibi olduğu ve kontrol ettiği bir şirket olan Genesis ile ilgili süregelen sorunlara ışık tutuyor. Mektuba göre, bu kullanıcıların şu anda Genesis platformunda hapsolmuş 1,2 milyar doların üzerinde değeri var.

Cameron Winklevoss, Silbert'i alacaklılara karşı iddia edilen dolandırıcılığın arkasındaki "mimar ve beyin" olmakla suçlayarak dava haberlerini Twitter'da paylaştı. Winklevoss, Silbert'in dolandırıcılık faaliyetlerinin yürütülmesine doğrudan ve kişisel olarak dahil olduğunu iddia etti.

Açık mektup, davaya yol açan bir dizi olayı özetliyor. Gemini, Ekim 2022'de ''Earn'' programının sonlandırıldığını Genesis'e bildirdiğinde, Silbert'in Gemini'yi Kazanmaya devam etmesi için ikna etmek üzere bir toplantı ayarlamaya çalıştığı iddia ediliyor. Bu hareket, Silbert'in Genesis'in büyük iflası hakkındaki bilgisine rağmen gerçekleşti.

Suçlamalar Devam Ediyor!

Kriz Patlak Verdi: Gemini Borsası, DCG ve Silbert'a Dava Açıyor!

Winklevoss ayrıca Genesis'i mali sıkıntılarını saklamakla ve yanlış bilgi yaymakla suçluyor. Haziran 2022'de Three Arrows Capital (3AC) çökerek Genesis'in bilançosunda 1,2 milyar dolarlık bir delik oluşturduğunda, Genesis'in iddiaya göre DCG'nin kayıpları karşılamak için devreye girdiği iddia edildi. Ancak Winklevoss'a göre bu "dikkatle hazırlanmış bir yalandı". DCG'nin, Genesis'e minimum faiz oranıyla 10 yıllık sahte bir senet verdiği iddia ediliyor, bu da görünen tutarının yalnızca bir kısmı değerindeydi ve Genesis çılgınca iflas etti.

Dava, Silbert, DCG ve Genesis'in yanlış mali raporlar oluşturmak için komplo kurduğunu ve Genesis'in mali sağlığının gerçek durumunu Gemini ve diğer alacaklılara yanlış tanıttığını iddia ediyor. Winklevoss, senedin sahte bilançolarda yanlış bir şekilde "Dönen Varlık" ve "alacak" olarak etiketlendiğini iddia ediyor. Ayrıca, dolandırıcılık iddiası sırasında DCG'nin şu anki Başkanı ve eski COO'su olan Mark Murphy de dahil olmak üzere DCG yöneticilerini aldatmaya karışmakla suçluyor.

Winklevoss'a göre DCG'nin iddia edilen dolandırıcılığa doğrudan katılımı Gemini'ye ve yüzbinlerce Earn kullanıcısına önemli zararlar verdi. Dava, DCG ve Silbert'i eylemlerinden sorumlu tutmayı amaçlıyor.

Bu dava, Genesis ve bunun Earn kullanıcıları üzerindeki etkisiyle ilgili devam eden yasal savaşta önemli bir gelişmeye işaret ediyor. Dava New York mahkemesinde ortaya çıktıkça, kripto para birimi topluluğu ve yatırımcılar, daha geniş endüstri ve içindeki büyük oyuncuların hesap verebilirliği üzerinde etkileri olabileceğinden sonucu yakından izleyeceklerdir diyebiliriz.

Kriz Patlak Verdi: Gemini Borsası, DCG ve Silbert'a Dava Açıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Rehber Dilara Avcıoğlu
Cardano Geliştiricileri: Kripto Dünyasında Önde Gelen Bir Ekip
Rehber Dilara Avcıoğlu
Kripto Piyasasının Yeni Harikası: Wall Street Memes Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Dogecoin Fiyat Hikayesi: İlk Günlerden Bugüne DOGE Değişimi
Rehber Dilara Avcıoğlu