Kripto Para Haberleri

Kurallar Katılaşıyor: Kripto Para Transferlerinde Yeni Düzenlemeler

Kripto para birimlerinde transferleri şeffaflık düzenlemesi geliyor. Yeni düzenlemelere göre, ödeme hizmeti şirketlerinin sisteme dahil edilmesi ve işlemlerin ise bankada başlayıp bankada bitmesi planlanıyor.

Kripto para alım ve satım platformlarında son bir haftada dört firmanın birden dolandırıcılığa karışması ile kripto para sektörüne yeni düzenlemelerin gelmesi konusunda devam eden çabalar hızlandırıldı.

Sabah’ta yer alan habere göre kripto para sektörü ile ilgili düzenleme arayışı devam ederken, görüşülen konuların en önemlilerinden biri paranın kaynağı, piyasaya girişi ve çıkışı ile şüpheli işlemler. Düzenleyici kurumlar, kripto para ve ödeme kuruluşlarının temaslarında bankadan başlayıp bankada sonlanacak bir sistem düşünülüyor. Bankadan direkt ya da ödeme kuruluşları üzerinde aktarılan paranın satışta da benzer bir şekilde tamamlanması öngörülüyor.

Uzaktan müşteri edinimi

Kripto

Kripto para ödeme şirketlerini kullanan kişilerin tanınması da oldukça önemlidir. Ödeme hizmeti veren şirketler bu alanda düzenlemenin yapılması ile birlikte bu alana girmek istediklerini belirtirken bir yandan da aracı kurumlarının da düzenlemeden sonra istekli oldukları belirtiyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Madenci Geliri Artan İşlem Ücretleri ile Toparlanamadı

Burada kritik nokta ise 1 Mayıs itibarıyla uygulamaya girecek olan uzaktan müşteri edinimindeki kriterlerin bu firmalara da uygulanmasıdır. Bilindiği gibi uzaktan müşteri ediniminde oldukça fazla güvenlik gerekliliği vardır.

Bankalar ve ödeme hizmeti şirketlerinde gözetim ve denetim oldukça fazla olduğu için katı kurallar olacaktır. İkinci en önemli zorunluluk ise şüpheli işlem kriteri olarak değerlendiriliyor.

Halihazırda 50’yi aşkın gerekliliği uygulayan firmalar var. Yine de özdenetim de gerekiyor. Firmaların kendilerinin alacağı önlemler de paranın geldiği yeri tespit etme açısından kullanılacak.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu