Bitcoin Haberleri

Küresel Belirsizlik Altın ve Bitcoin’in İşine Yarıyor

ABONE OL:

Altın ve Bitcoin Pazartesi günü yükselmeye devam etti. Bu gelişme, küresel ekonomideki belirsizlik ve zayıflayan ABD doları ile desteklendi. Külçe altın, 1.900 doların üstünde rekor kırarken BTC ise şubat ayından bu yana en yüksek seviyesi olan 10.300 doların üzerine çıktı. Bu arada, S&P 500 Endeksi son beş gün içinde %1’den daha fazla değer kaybetti.

TradingView Altın Fiyat: http://tradingview.com/symbols/XAUUSD/

Bitcoin ve Altına Olan Talep Artıyor

2020 altın rallisi altını COVID-19’a bağlı ekonomik belirsizlik ve ortaya çıkan mali ve parasal önlemlerden kaynaklanan olası enflasyon zemininde en iyi performans gösteren varlıklardan biri haline getirdi. Bu arada, CNBC tarafından da bildirildiği üzere dolar, euro’ya göre neredeyse iki yılın en düşük seviyesine geriledi.

Müşterilere yapılan bir araştırmada Goldman Sachs, “yapısal dolar zayıflığında” için güçlenme gördüğünü kaydetti.

Goldman Sachs:

“Altın, şimdiden en iyi performans sergileyen varlık olarak göze çarpıyor. Dolar daha az getir sağladı risk ve Euro merkezli para birimleri ise beklenenden daha iyi performans sergiledi.”

Macquarie Group’tan Gareth Berry CNBC ile yaptığı röportajda ABD dolarının Kasım ayı cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru zayıflamaya devam edeceğini söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto para madencileri İran'dan kaçmanın yollarını arıyor

Gareth Berry:

“ABD doları üzerinde oldukça düşüş yanlısıyız. Küresel olarak değil ama Kasım ayında ABD başkanlık seçimlerinde geniş tabanlı ABD doları zayıflığının kapsamını görüyoruz.”

Bu ortamda altına olan talep istikrarlı bir şekilde artıyor.

Tether Gold ise 24 saatlik işlem hacminde 60 kat artış yaşadı ve 67.000 dolardan 677.000 dolara yükseldi.

Tether CTO’su Paolo Ardoino:

“Hiç kimse 2020 yılında hepimizin uyum sağlaması gereken ciddi zorlukları tahmin edemese de belirsizlik zamanlarında insanların altına erişmeyi sevdiği gayet açıktır.”

“Bitcoin Fiyat Analizi 27 Temmuz 2020” adlı günlük teknik analizimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoin-fiyat-analizi-27-temmuz-2020/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu