Küresel Sermaye Bitcoin’e Karşı Değil

1 Dakikada Okunabilir


Küresel sermaye veya dünyadaki finans yöneticilerinin henüz kripto para birimlerine karşı olmadıkları belirtiliyor. Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının geleceğini ilgilendiren bu önemli trilyoner isimler, eğer kripto paralara karşı çıksalar hükümetler bu sermayedarlara göre hareket etmek zorunda kalabilir.

Türkiye ve benzer ülkelerde sermaye çok önemlidir. Her ülkede sermaye çok önemli ancak Türkiye gibi ülkelerde sermaye az olduğu için mevcut yapıları korumak, holdinglerin ülkeden kaçmasının önüne geçecek reformlar ve yasaları uygulamak daha fazla gerekli olur. Yoksa ülke ekonomisi çöker ve halk ciddi acı çeker.

Türkiye ekonomisinin geleceğini de ilgilendiren bir konu küresel sermayedir. Küresel sermaye eğer Türkiye’ye girer ise sıcak para geleceği belli olur.

Küresel sermayenin Türkiye’de ve tüm dünyada trilyonlarca lira parayı yönetebiliyor olması kripto para konusunda da ne düşündüklerinin bir önemi anlamı taşımakta. Bunun nedeni bankaları da küresel sermaye işetiyor ve tüm bunlar olup biterken birçok banka kripto paralara şimdiden karşı. Bankalar, kripto para birimleri konusunda her bir adımı takip edemez. Bankaların kripto paraları takip etmesi için gerekli bir sistem yok ve takip edebilmek son derece zor.

Tüm bunlar olup biterken kripto paraların küresel sermaye tarafından engellenmeye çalıştığını düşünmek zor. Engellenme ile ilgili haberde sermaye liderlerinin bunu kısa sürede yapmak istemeyecek olduklarını gösteriyor.

*Türkiye ve diğer ülkeler örnek olarak verilmiş olup, küresel sermaye ifadesi tüm dünyayı kapsamaktadır.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
80
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
80
Şaşkın
Lol Lol
201
Lol
Harika Harika
80
Harika
Korkunç Korkunç
40
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!