Kurumsal yatırımcılar gelecek 10 yıl içerisinde yatırım yapmak istiyor

1 Dakikada Okunabilir


Fidelity Investments’in desteklediği yeni bir araştırma çalışması, yaklaşık 7,5 trilyon ABD Doları değerindeki varlığın yöneticileri ve Fidelity Digital Assets’taki kurumsalların gelecek 10 yıl içerisinde %40’ının kripto para yatırımı yapmak zorunda kalacak olduğunu ve bunu kendileri için şirketlerinin adına bir yatırım olarak görmek zorunda kalacaklarını açıkladı.

Greenwich Associates firması tarafından Kasım 2018’in sonları ile Mart 2019’un başında Uygulamalı Teknoloji Merkezi (FCAT) için yapılan araştırma, bu tür yatırımcıların yüzde 22’sinin çoktan kripto para birimi alanına doğru bir miktar yatırım tahsis ettiğini tespit etti. FCAT, işletmelere yapay zeka ve blok zinciri gibi yeni teknolojileri benimsemelerine yardım etmeye yönelik Fidelity’nin kanadını oluşturan grup oluşumudur.

Fidelity Digital Assets başkanı Tom Jessop, gelecekte kurumsalların Blockchain ve kripto para birimlerine yönelik yatırımlarının artacağını göstermektedir.

Kripto para yatırımları kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Kurumsal yatırımcıların gelecekte sayısının daha fazla artacak olduğu ve daha fazla insanın ilgisini çekecek ve holdingler başta olmak üzere birçok kurumsalın kripto para yatırımı yapmak isteyeceğini öngörüyoruz.

Araştırmaya katılanların yüzde 47’si kripto yatırımlarının portföylerine uygun olacağını belirtirken, yüzde 72’si kripto para birimleri olan “yatırım ürünlerine” yatırım yapmayı tercih edeceğini söyledi.

Kripto paralara kurumsal yatırımcıların daha fazla ilgi gösterecek olduklarını hesaba katarsak, yatırımcıların sayısında büyük bir artış yaşanması muhtemeldir ki gelecekte olabilir.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
80
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
80
Şaşkın
Lol Lol
201
Lol
Harika Harika
80
Harika
Korkunç Korkunç
40
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!