Anasayfa Sektörel Kurumsal Yatırımcılar için Yeni Hamle! Binance Bir İlke İmza Attı

Kurumsal Yatırımcılar için Yeni Hamle! Binance Bir İlke İmza Attı

Sektörel

Binance, kurumsal yatırımcıların karşı taraf risklerini yönetmelerine yardımcı olmak için dünyanın ilk kripto para üçlü taraf anlaşmasını uyguladı.

Kurumsal Yatırımcılar için Yeni Hamle! Binance Bir İlke İmza Attı

Kripto para borsası Binance, 30 Kasım Perşembe günü açıklanmayan bir bankacılık ortağıyla iş birliği içinde dünyanın ilk kripto para üçlü taraf anlaşmasını başarılı bir şekilde uyguladı. Bu öncü gelişme, kripto alanında geleneksel finansal yapıları yansıtan ve kurumsal yatırımcıların gereksinimlerini karşılamak için stratejik olarak uyarlanmış benzersiz bir çözüm sunuyor.

Binance, başka hiçbir kripto para borsası tarafından sunulmayan çığır açıcı bir çözüm sunarak bir dizi pilot proje başlattı. Bu girişim, kurumsal yatırımcıların risk toleransıyla uyum sağlarken, karşı taraf riskine ilişkin en önemli endişeyi doğrudan ele alıyor.

Model, geleneksel finansal çerçeveleri yansıtarak yatırımcıların kripto varlıklarını buna göre tahsis etmelerine imkân tanıyor. Hazine Bonosu gibi getiri sağlayan varlıklar şeklindeki teminat, bankacılık ortağında güvenli bir şekilde tutulabilir ve bu da düzenlemeye ekstra bir istikrar katmanı ekler. Binance VIP ve Kurumsal Başkanı Catherine Chen, şunları söyledi:

Karşı taraf riski, sektördeki kurumsal yatırımcıların uzun zamandır endişe duyduğu bir konu. Kripto yerlileri ve geleneksel finans uzmanlarından oluşan ekibimiz, bu endişeleri gidermek için bir yıldan uzun bir süredir bankacılık üçlü taraf anlaşmasını araştırıyor. 

Kurumsal müşterilerimizin teminatlarını ve kripto para yatırımlarını optimize edebilmelerini sağlayan, geleneksel piyasaların ticaret davranışını model alan bir çözüm geliştirdik. Katılım konusunda yoğun ilgi gösteren bir dizi bankacılık ortağı ve kurumsal yatırımcı ile de yakın görüşmelerimiz devam ediyor.

Binance, Düzenleyici Sorunlar ile Mücadele Ediyor

Kurumsal Yatırımcılar için Yeni Hamle! Binance Bir İlke İmza Attı

Son gelişme, Binance'in büyük düzenleyici zorluklarla karşı karşıya kaldığı ve ABD düzenleyicileri ile 4,3 milyar dolarlık bir anlaşmaya vardığı bir zamanda geldi. Binance'in eski CEO'su kara para aklama ihlâlleriyle bağlantılı olarak suçunu kabul etti. Dahası ABD hükûmeti ile müzakere edilen anlaşmanın bir parçası olarak 18 aya kadar potansiyel bir hapis cezasıyla karşı karşıya kalması muhtemeldir.

Binance, sadece ABD'de değil, denizaşırı pazarda da sorunlarla karşı karşıya. Filipinler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son zamanlarda önde gelen küresel kripto para ticaret platformuna karşı düzenleyici çabalarını yoğunlaştırdı. SEC, Binance'in ülkede gerekli lisanslar olmadan yasa dışı bir şekilde faaliyet gösterdiğini iddia ediyor.

Kurumsal Yatırımcılar için Yeni Hamle! Binance Bir İlke İmza Attı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik