Bitcoin Haberleri

Kurumsal Yatırımcılara Göre Bitcoin Fiyatı Düşecek

ABONE OL:

Mart ayında 3.700 dolarlık yeni düşük seviyelere ulaşıldıktan sonra, Bitcoin fiyatı büyük oranda getiriler sağladı. Bununla birlikte, kurumsal yatırımcılar bir kez daha kripto paranın düşeceğini söylüyor.

Bitcoin Fiyatı Düşecek Mi?

Kurumsal yatırımcılar, kısa ve orta vadede BTC hakkında düşüş eğilimi olacağına işaret ediyor. CME’nin en son yatırımcı bağlılık raporu, kurumsal yatırımcıların son iki haftadaki short pozisyon sayısını artırdığını gösteriyor. CME, platformunda BTC vadeli işlem sözleşmelerine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca CME kurumsal kullanıcılarının BTC’de ki toplam konumu -650 BTC’den -1859 BTC’ye çıktı. Short pozisyonlarda ki böyle büyük bir artış en son bu yıl Şubat ayında, Bitcoin düşüşünden ve yeni düşük seviyelere ulaşmasından sadece haftalar önce kaydedildi.

CME’de ki BTC vadeli işlem sözleşmeleri, geçmişte Bitcoin fiyatının dengesizlik yönünü tahmin etmede etkili olmuştur.

Özellikle, Wall Street devi Goldman Sachs son zamanlarda müşterileri için “Mevcut Enflasyon, Altın ve BTC Politikalarının Sonuçları” konusunda bir çağrı yaptı. BTC’nin hisse senetleri gibi nakit akışı üretmediğini ve enflasyon riskine karşı uygun bir korunma sağlayamadığını belirtti. Ayrıca dengesiz korelasyon nedeniyle çeşitlendirmenin tutarlı fayda sunmayacağını da belirtti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ripple CEO'su: BTC ve XRP birbirlerine rakip değil

Uzun Vadede Bitcoin Fiyatı

Rapora göre, uzun vadeli BTC görünümü pek de düşüş yanlısı değil. Kurumsal oyuncular kısa ve orta vade pozisyonlarında düşüş yanlısı olsalar bile uzun vadeli pozisyonları için düşüş yanlısı short pozisyonlara girmiyorlar.

Kısa süre önce Grayscale Investments’ın müşterileri için sadece 12.337 BTC’nin madenciliğinin yapıldığı aynı aralıkta 18.910 BTC aldığı tespit edildi. Bu, dijital varlık fonu yönetim şirketinin 2020 yılının ilk çeyreğinde mevcut 400 milyon dolarlık BTC rezervlerine daha fazlasını eklediği anlamına geliyor.

Risk fonu yöneticisi Paul Tudor Jones da uzun vadede Bitcoin fiyatının yükseleceğini tahmin ediyor. Paul Tudor Jones hükumetler ve merkez bankaları daha fazla parasal teşvik ve maliye politikası uyguladıkça, BTC gibi kıt varlıklara açık bir ihtiyaç olacağını belirtti.

“Grayscale Neden Bitcoin Aldığını Açıkladı” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/grayscale-neden-bitcoin-aldigini-acikladi/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu