Bitcoin Haberleri

Kurumsal Yatırımcıların Talepleri Bitcoin’i 40 Bin Dolar’ın Üstüne Çıkartmaya Yetmiyor

Bloomberg tarafından yapılan açıklama doğrultusunda, yatırım bankacılığı öncülerinden biri olan JP Morgan, fon girişlerindeki yavaşlamaya dikkat çekti ve bu yavaşlamanın etkisi de bir hayli ağır olacaktır. en büyük kripto para biriminden yani Bitcoin’den söz ediyoruz. Ve bu para biriminin 40.000 Dolar’a dokunması engellenecek gibi görünüyor.

Grayscale Bitcoin Trust’ın arkasında yer alan akış dürtüsünün de BTC’nin bu değere ulaşması adına yetersiz kaldığını ve hatta mümkün olmadığını ifade ediyor. Akış gücü ve yeterli destek sağlandığı takdirde bu seviyeye ulaşmak elbette imkansız değil ancak şu an için eldeki veriler bunun mümkün olmadığını net bir şekilde gözler önüne seriyor.

En Büyük Etken: Kurumsal Paranın Yetersizliği

1 ay öncesine dönüş yapalım. JP Morgan analistleri, akışlarda meydana gelen düşüşlerin kayda değer bir hal aldığını ve acımasız bir piyasa düzeltmesine sebebiyet verebileceğini dile getirdi. Hatta bu uyarıyı sık sık yaptılar ve yapmaya da devam ediyorlar. O zamana dönüp baktığımızda bitcoin’in 24.000 Dolar’ın altında bir seviyede yer aldığını görebiliyoruz.

Bitcoin’de meydana gelen yüksek patlama ile birlikte 8 Ocak tarihinde tarihin en yüksek seviyesine hep birlikte tanıklık ettik. 42.000 Dolar gibi bir rakam ile karşı karşıya geldik ancak bunun sürdürülebilir bir ralli olmadığı aşikar idi. ve haliyle düzeltmeler yapıldı.

Bitcoin Pazarındaki Küçülme Devam Ediyor

Bitcoin

Çift haneli kazançlar tarafından desteklenen Ethereum rallisi, Bitcoin’in toparlanmasını büyük ölçüde engelliyor ve bu durum pazarın küçülmesindeki en önemli etkenlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Azalan kurumsal talebi de es geçmemek gerekiyor ve yine önemli bir ayrıntı olduğunu rahatlıkla ifade edebiliyoruz.

Bitcoin hakimiyetini incelediğimizde ise Kasım sonu baz alınarak bugüne gelelim ve en düşük seviyesi olan 62.45’e gerilediğini unutmayalım. Pazardaki küçülmenin etkisi büyüyerek devam ediyor ve bu durumun altında yatan nedenler detaylı bir şekilde incelendiğinde stratejistlerin ne kadar haklı olduğunu da görebiliyoruz. Yaptıkları tüm uyarılarda haklıydılar ve yapılan düzenleme de ne yazık ki bekleneni veremedi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu