Coin Rehberi

Kusama (KSM) Nedir, Nasıl Alınır?

KSM Coin, Kusama platformu bünyesinde hizmet alabileceğiniz ve hali hazırda piyasada var olan dijital varlıklardan bir tanesidir. Kusama platformunu incelediğimizde aslında aşina olduğumuz Polkadot ile birlikte substrate isimlerini de görebiliyoruz. Aynı kod tabanı kullanılarak oluşturulan bir yapılanma ve şu an için dijital varlık dünyasında kıymetli bir yere sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Ölçeklenebilir özel bir blockhain ağından söz ediyoruz ve tabi kuruluş yılını da es geçmeyelim. 2019 yılında, Gavin Wood imzası ile piyasadaki yerini aldı. Nasıl alınır ve nereden alınır sorularına az sonra kendi başlıkları altında daha detaylı yanıt vermeye çalışacağız.

Kusama (KSM) Ne İşe Yarar?

Kusama platformunda çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde hareket etmeye imkan sağlamak ve aynı zamanda Polkadot’ta dağıtım sürecini yönetmek isteyen ekipler için de gerçek bir geliştirme ortamı olarak karşımıza çıkıyor ve ne işe yarar ya da neden bu piyasada sorusuna da bu şekilde yanıt vermek mümkün.

Kusama-(KSM)
Kusama (KSM) Nedir, Nasıl Alınır? - Koinbox.net

Kusama (KSM) Nereden Alınır?

Kusama Network üzerinden işlem yapabileceğiniz gibi binance gibi önde gelen borsa piyasalarında da alım işlemini sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Network üzerinden işlem yapmak isterseniz eğer Polkadot bünyesinde Dot coin sahibi olmanız gerekiyor ve bu doğrultuda Ksm’ye çevirebiliyorsunuz. Gelin hep birlikte nasıl alınır sorusuna da yanıt verelim ve konuyu daha net bir şekilde açıklamaya çalışalım.

Kusama (KSM) Nasıl Alınır?

Binance üzerinden yola çıkarak daha basit bir anlatım sunmak istiyoruz. Bir Binance hesabınız varsa eğer öncelikli olarak bu hesap içerisinde USD ya da BTC varlığınızın olması gerekiyor. Doğrudan alım yapamayacağınız için Btc’lerinizi kullanarak KSM satın alabilirsiniz.

Doğrudan Türk Lirası ile işlem yapamıyorsunuz ve önce BTC, ardından Btc üzerinden Ksm satın alma şansına sahipsiniz. Bunun için de az önce ifade ettiğimiz gibi Binance’ı kullanabilirsiniz.

Kusama (KSM) Kurucusu Kim?

Gawin Wood, 2019 yılında Kusama ismini duyurdu ve dijital varlık dünyasında yeni bir coin ile karşı karşıya geldik.

Kusama (KSM) Nedir, Nasıl Alınır? - Koinbox.Net
Kusama (KSM) Nedir, Nasıl Alınır? - Koinbox.net

Kusama (KSM) Neden Artıyor?

Dijital varlık dünyasında gerçekten inanılmaz şeyler oluyor. Dünya’daki diğer zincirler ile doğru bir iletişim kurmak adına özel bir blockhain’den söz ediliyor ve Kusama da bu bağlamda bir adım öne çıkıyor. Kusama neden artıyor ya da grafik neden bu kadar dalgalı sorusuna verilebilecek en doğru yanıt olacaktır. Eğer bu proje başarılı bir şekilde yürütülürse uzun vadede Kusama’nın sık sık gündeme geleceğini belirtmekte fayda var diye düşünüyoruz.

Kusama (KSM) Hangi Ülkenin?

Bu konu hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Kusama Gözünü Mars’a Dikti!

İlk etapta Polkadot işlemlerini doru, hızlı ve güvenli biçimde test etmek için ortaya çıkan Kusama, beklenenin çok daha fazlasını verdi ve son 6 aylık dönemde inanılmaz bir yükselişe imza atarak yatırımcıları da şaşırtmayı başardı. 6 aylık süreç baz alındığında 15 kattan fazla değer kazanan bir coin’den söz ediyoruz ve bu da onu daha popüler bir isme dönüştürüyor.

Gözünü Mars’a dikti haberi ile bir kez daha gündeme gelen kusama, dünyadaki diğer zincirler ile daha sağlıklı iletişim kurmak için kullanılacak blockhain ağı için de hazır durumda. Dijital varlık dünyasına farklı bir giriş yapan Kusama’nın bu hamlesi duyurulduğu andan itibaren yükseliş daha dikkat çekici bir seviyeye ulaştı.

Yakın zamanda bu proje ile ilgili daha net bilgiler aktarılacak ve Polkadot’un kuzeni bizi şaşırtacak gelişmeler ile bir kez daha gündem olacak.

Kusama (KSM) Fiyatı

Basit bir araştırma ile bu soruya yanıt alabiliyoruz. Kusama an itibarıyla Dolar ve 1 Kusama da Türk Lirasına karşılık geliyor.

Kusama (KSM) Piyasa Değeri

Kusama Fiyatı: Dolar

Piyasa Değeri: Dolar

24 saatlik Ticaret Hacmi: Dolar

Bu tablo baz alındığında Kusama’nın listede üst sıralarda olmasını ve dijital varlık dünyasında büyük değer kazanmasını normal kabul etmek gerekiyor. Polkadot’un kuzeni olarak çıktığı piyasada artık adından tek başına söz ettirmeyi de başarıyor. Yakın gelecekte bu ismi daha fazla duymanız mümkün ve aslında hedeflenen de tam olarak budur.

Kusama-(KSM)
Kusama (KSM) Nedir, Nasıl Alınır? - Koinbox.net

1 Kusama (KSM) Kaç Türk Lirası?

1 Kusama şu an Türk Lirası’dır.

1 Kusama (KSM) Kaç Dolar?

1 Kusama an itibarıyla Dolar.

Kusama (KSM) Yükselir mi?

6 aylık grafik ve analizler baz alındığında 15 katı kadar kazandıran bir coin’den söz ediyoruz. Tabi az önce bahsi geçen haber ve gelişmeler de bu artışın en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Gelecek hakkında coinler üzerine yorumda bulunmak pek doğru değil ancak yükselişi devam eden bir coin’in ani bir dibe çöküşe geçmeyeceğini ve bu seyirde devam edeceğini ön görmek de pek zor olmayacaktır.

Kusama (KSM) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kusama, madencilik yapabileceğiniz bir dijital varlık değildir. Bu konuda bir tercih yapmak istiyorsanız eğer madenciliğe izin veren ve bunun için uygun olan diğer coinlere ve dijital varlıklara göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Kusama (KSM) Madenciliği Kazançlı mı?

Yapılamayan bir şey için kazançlı kavramını kullanmak tabii ki mantıklı olmayacaktır.

Kusama (KSM) Geleceği

Polkadot’un kuzeni olarak bilinen ve bir süre bu isim ile anılan Kusama, ilk etapta bir geliştirme ve deneysel alan görevi görürken bir anda değer kazandı ve az önce de bahsettiğimiz gibi 15 katı kadar kazandırdı. Şu an için değerli coinler arasında yer alıyor ve yine bu makalemizde yer verdiğimiz blochkain haberine bakacak olursak Kusama’nın gelecekte çok daha iyi işlere imza atacağını tahmin etmek pek de zor olmayacaktır.

Bakın şöyle de bir öngörü var ve gayet kabul edilebilir olduğunu düşünüyoruz:

Polkadot üzerine inşa edilmesi düşünülen her şey, ilk etapta Kusama’yı kullanacak. Bu durumda Polkadot büyümeye devam ettiği sürece Kusama’nın büyümesi ve geleceği de kesinlikle çok daha güvenilir olacaktır.

Kusama-(KSM)
Kusama (KSM) Nedir, Nasıl Alınır? - Koinbox.net

Kusama (KSM) Geleceği

18k takipçi sayısı ile aslında fenomen bir hesap konumunda. Resmi Twitter adreslerini takibe almak ve gelişmelerden haberdar olmak isterseniz eğer sizler de https://twitter.com/kusamanetwork bağlantısını kullanabilirsiniz.

Kusama (KSM) Ne Demek?

Polkadot’un rafine edilmemiş sürümü ya da bir diğer deyişle çalışma alanı. Bu şekilde basit bir tanım yapmak mümkün.

Kusama (KSM) Analist Yorumları

  • An itibarıyla rekor fiyat ile güncel fiyat arasında çok büyük bir fark bulunmuyor. Bu durum, Kusama’yı daha tercih edilir hale getirebilir ve yatırım yapmak isteyenler için de en azından şu an doğru fırsat olarak kabul görüyor.
  • Kusama’nın 6 ayı geride bıraktığımızda sergilediği yükseliş gerçekten kayda değer ancak bu yükselişin bu boyutta devam edip edemeyeceği yıl sonunda daha net bir şekilde ortaya çıkacak ve yatırımcıların özellikle bu dönemde daha temkinli davranmaları gerektiği söyleniyor.

Kusama (KSM) Ne Zaman Çıktı?

Polkadot’un kurucu ismi, aynı zamanda ETH’nin kurucu ortağı olan ve dijital varlık dünyasını takip edenlerin çok yakından tanıdığı bir isim; Gavin Wood. 2019 yılında bu proje resmiyet kazandı ve dijital dünyadaki yerini aldı.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün