Bitcoin Haberleri

Kuzey Amerika’da güneş enerjili en büyük madencilik tesisi kuruluyor

Kaliforniya merkezli madencilik şirketi Plouton Mining, 25 Haziran’da düzenlenen basın açıklamasında , Kuzey Amerika’nın en büyük güneş enerjili Bitcoin madenciliği çiftliğini kuracaklarını resmi olarak açıkladı.

Plouton Group Holding’in bir iştiraki olan Plouton, Western Mojave’deki tesisin günlük yaklaşık 10-13 megawatt elektrik üreten 49 dönümlük güneş paneline sahip olacağını açıkladı.

Yılın %70’inde güneş almasından dolayı bu bölgenin seçildiğini ve yetkililer ile temasa geçildiğini açıkladı Plouton Mining yetkilileri.

Plouton Mining CEO’su Ramak J. Sedigh, “Bitcoin madenciliği evriminin bir sonraki aşamasında, doğanın ve teknolojinin önde gelen kombinasyonu, Bitcoin’in sürdürülebilir ve merkezi olmayan bir işlem ağı olarak vaadini yerine getirecek” diye konuştu.

İnsanlara, madencilik ekipmanı satın almak zorunda kalmadan büyüyen Bitcoin ve Blockchain ekonomisine katılma fırsatı sunmaktan çok mutluyuz.

Bitcoin madenciliği ABD’de çok ilgi çekmeye başladı. ABD’liler ekonomik olarak getiri sağladığı ve herhangi bir zorluk ile karşılaşmadan madencilik yapabildikleri için bu yöntemi tercih ettiklerini açıkladı. ABD’lilerin büyük bölümü de kripto para madenciliğinin gelecekte daha fazla artacak olduğunu düşünüyor.

Kanada’nın en büyük halka açık kripto para birimi madencilik şirketlerinden biri olan Hut 8’i Mayıs’ta 2018 milyon dolarlık zarara uğradıklarını açıklaması aslında bu sektörde bazı endişelere sebep oluyor.

Bitcoin madenciliği için çevreye zarar verdiği ile ilgili birçok iddia var ve giderek bu iddialar daha fazla artış eğilimi göstermekte. Bunun önüne geçmek için ise bu tür önlemler yetersiz.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu