Kripto Para Haberleri

Kuzey Kore kendi kripto parasını üretmek için Çin’den yardım alabilir

Kuzey Kore bugün bazı kimseler tarafından anlatıldığı gibi bir ülke değil, ülkede insan hakları ve diğer birçok konuda ciddi krizler var ve bu krizler 50 yıldır devam ediyor. Güney Kore kısa süre içerisinde kendi teknolojisini üretti ve ülke büyük bir ekonomi oldu. ABD’yle birlikte çalışan Güney Kore, Asya bölgesinde en güvenilir ülkeler arasında ama bu durumu bozan Kuzey Kore tehdidi var. Nükleer bombaları ile tüm dünyada insanlığı sürekli tehdit eden Kuzey Kore yönetiminin bir süre sonra kripto para üreteceği iddia edildi. Peki bu iddialar ne kadar doğru?

Kuzey Kore Dış İlişkiler Sözcüsü konu hakkında açıklama yaparken bu konunun kısmen doğru olduğunu, Bitcoin benzeri bir kripto para birimi geliştirme isteklerinin bulunduğu ancak bunu kısa süre içerisinde yapamayacaklarını, şimdilik sadece araştırma çalışmalarına devam ettiklerini açıkladı.

Kripto para üretmesi için tek başına başarılı olması mümkün olmayacak Kuzey Kore’nin tek yardımcısı olabilir: Çin. Eğer ki kripto para üretimi hakkında Çin Kuzey Kore’ye yardım eder ise kısa süre içerisinde kendi kripto parasını çıkarabilecek olan Kuzey Kore’nin eğer Çin’den bu konuda beklediği desteği göremez ve sorun yaşar ise kripto para üretebilmesi imkansız olmasa da çok zor olabilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Coinbase, USDC Staking Ödüllerini %90 Azalttı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu