Kuzey Koreli hackerlar korku sebebi!

1 Dakikada Okunabilir


Kuzey Koreli bilgisayar korsanları son dönemde kripto para borsalarına daha fazla saldırmaya başladı. Kripto para yatırımcıları yakın zamanda siber saldırılara maruz kaldılar. Siber saldırıların boyutu sürekli olarak artış eğilimi gösterdiği için Kuzey Koreli siber saldırganlarda bu konuda önemli bir yerdeler. Kuzey Kore internetin sadece devlet dairelerince erişim olan bir ülke ve kripto para birimi konusunda ülkenin liderinin büyük bir ilgisi var.

Bu ilginin sebebi ise kripto para birimlerinden başka herhangi bir hiçbir alternatifi olmaması. Kim rejiminin kripto paraları çalarak ülke ekonomisine milyarlarca dolar ekleyebilmesi ve bunun sonucunda ülkede gıda ve sağlık sektörüne kısıtlı olarak destek verebiliyor olması ülkenin siber saldırganlarının kripto para birimlerine saldırmaya devam edecek olduğunu gösteriyor.

Kuzey Koreli siber saldırganlar hakkında yapılan son uyarılar ülkenin siber saldırılarını kripto para borsaları ve yatırımcılarına yöneltecek olduğu ve saldırıların dozunu daha büyük oranda artıracak olduğunu gösteriyor. Bitcoin sahiplerinin bu konuda Kuzey Kore merkezli siber saldırılara karşı daha dikkatli hareket etmesi gerekirken, aynı zamanda kripto para saldırıları konusunda kendilerini korumaya yetecek kadar en üst düzeye yakın önlemler almaları öneriliyor. Aksi durumda kötü sonuçların olabileceği ifade edilmekte.


error: Kopyalama Engellendi!