Kripto Para Haberleri

Son dakika: Kuzey Koreli hackerler, çaldıkları kripto paraları böyle aklıyorlar

Ünlü güvenlik şirketi BAE Systems ve dünyada en çok kullanılan ödeme aracısı Swift milyonlarca dolar çalan kripto para hackerlarının nasıl aklama işlemleri yaptıklarını açıkladı.

Kripto paralar nasıl aklanıyor?

Kısa süre önce yapılan kripto paraların nasıl aklandığı hakkında bir araştırmaya göre kripto paralarda aklama işlemleri geleneksel hacklerden çalınan paralara göre hala geride kalıyor. Yine de bunun tam aksini kanıtlayan kripto para aklama işlemleri de mevcuttur. Kuzey Kore yönetim sistemi tarafından desteklenen Lazarus Group adlı büyük bir hacker çetesi buna bir örnektir.

Son dakika: Kuzey Koreli hackerler, çaldıkları kripto paraları böyle aklıyorlar

Bu hackerlar kripto para borsalarından kripto para çalarak bunları “tabakalama tekniği” adı verilen bir sistemle farklı farklı borsalar arasında gönderiyor. Hackerlar bu iş için özel olarak Doğu Asyalı yardımcıları işe alıyor. Bu yardımcılar kripto paraların nereden geldiğinin tespit edilmesini zorlaştırmak için birçok hesaba kripto paraları aklamak için gönderiyor.

Lazarus Group özellikle kripto para ve blok zincir alanında kendini tanıtmış kişileri LinkedIN’den bulup saldırı düzenliyor.

Yapılan araştırmaya göre:

“Yardımcılar kripto paraları aklamak için kripto para borsalarına bağlı yeni acıktıkları banka hesapları ile bu paraları hareket ettiriyor. Diğer çalınan paralarda çoğu borsada Bitcoin almak için kullanılabilen hediye kartlarına döndürülüyor olabilir.”

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu