Kuzey Koreli saldırganlar UpBit borsası yatırımcılarına saldırdı

1 Dakikada Okunabilir


Haberlere göre, Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının UpBit kripto para borsasının Güney Koreli kullanıcılarına akıllı bir phishing yöntemiyle saldırdığı iddia ediliyor.

Güvenlik şirketi East Security’nin verileriyle ortaya çıkardığı bu haber, Kuzey Koreli bilgisayar korsanları, 28 Mayıs’ta kimlik avı e-postası göndererek siber saldırı çalışmasını denedi. Postanın konusu, UpBit borsasının bir müşterinin kurgusal çekiliş ödemeleri için daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğunu belirterek bu yönteme çektiler. Ancak, postalar UpBit’ten değil, başka bir siber saldırgandan gelmişti.

E-posta, ödemeyle ilgili belgeleri içerdiğini iddia eden bir tür dosya içeriyordu. Bu dosyayı açmak normal bir belge açmaktan farksızdı ancak dosya açıldığı zaman Kuzey Koreli siber saldırganlar istediklerini ele geçirebiliyorlardı.

East Security, bu siber saldırının bir Kuzey Kore hack grubu olan Kim Soo-ki grubu üyeleri tarafından yapıldığına inanıyor.

ESRC Merkezi başkanı Mum Jong-hyun, şöyle dedi:

Hacker grupları tarafından kullanılan saldırı araçlarını ve kötü niyetli kodları analiz ederken, gördüğümüz benzersiz özellikler var.

Bunlar, Kore devlet kurumlarına saldıran Fake Fake Striker Operasyonu adlı bir saldırıya benziyor. Siber saldırganlarda aynı teknikleri kullanarak Ocak ayında gazetecileri hedef aldı.

Mun Jong-hyun ekledi –

Bitcoin fiyatı arttıkça, daha fazla müşteri borsa kullanıyor. Bu, mağdurların sayısının arttığı anlamına geliyor; bu, borsada depolanan kripto paraların çalınması olasılığının arttığı anlamına geliyor.

Zekice bir hamleyle, Kuzey Koreli bilgisayar korsanları, kötü amaçlı dosyayı özel bir şifre ile korudular ve akıllıca davrandılar.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
403
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
403
Şaşkın
Lol Lol
121
Lol
Harika Harika
403
Harika
Korkunç Korkunç
363
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!