Anasayfa Sektörel Ledger CEO'sundan Dikkat Çeken Açıklama: Talihsiz ve Münferit!

Ledger CEO'sundan Dikkat Çeken Açıklama: Talihsiz ve Münferit!

Sektörel

Ledger CEO'su Pascal Gauthier, son saldırı ile ilgili önemli bir değerlendirmede bulunarak söz konusu saldırıyı "talihsiz ve münferit bir olay" olarak nitelendirdi.

Ledger CEO'sundan Dikkat Çeken Açıklama: Talihsiz ve Münferit!

Soğuk cüzdanların güvenliği, popüler soğuk cüzdanlardan biri olan Ledger'a yönelik siber saldırı gerçekleştirilmesinin ve 484.000 dolar değerinde kripto para çalınmasının ardından sorgulanmaya başlandı. Ledger, güvenliğinin ihlal edildiğini "eski bir çalışanın kimlik avı saldırısına kurban gitmesi" olarak açıkladı.

Bazı DeFi Protokolleri Risk Altında

Blockchain analistleri tarafından işaret edildiği ve Ledger tarafından doğrulandığı üzere; bilgisayar korsanları, cüzdan platformu tarafından yaygın olarak kullanılan Connect Kit için GitHub kütüphanesine bir parça kötü amaçlı kod yerleştirdi.

Connect Kit, merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerinin donanım cüzdanına bağlanmasını sağlıyor. Kod parçasının kullanılabilirlik özelliği, şimdi onu kullanan diğer birkaç DeFi platformunu güvenlik riski altına soktu. Sushi, Lido, MetaMask ve Coinbase, Connect Kit'i kullananlardan yalnızca birkaçı.

Ledger, kötü amaçlı kodu kaldırdığını doğruladı. Bununla birlikte, blockchain analistlerine göre Connect Kit kullanan her protokolün sürümlerini manuel olarak güncellemesi gerektiğinden kullanıcılar hala risk altında.

Ledger CEO'sundan Dikkat Çeken Açıklama: Talihsiz ve Münferit!

Ledger Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Pascal Gauthier, blog yazısında şu ifadeleri kullandı:

Ortağımız WalletConnect ile birlikte bu istismarı ele almak için hızlı bir şekilde çalıştık ve keşfedildikten sonraki 40 dakika içinde kötü amaçlı kodu kaldırmak ve devre dışı bırakmak için NPMJS'yi güncelledik. Bu, güvenlik sorunlarını ele almak için sektörün hızla birlikte çalışmasının iyi bir örneğidir.

Eski çalışana yönelik kimlik avı saldırısına değinen Gautier, şunları ekledi: "Bu, talihsiz ve münferit bir olaydı. Bu, güvenliğin statik olmadığını ve Ledger'ın güvenlik sistemlerini ve süreçlerini sürekli olarak iyileştirmesi gerektiğini hatırlatıyor.

Soğuk Cüzdanların Güvenliğine Dair Soru İşaretleri Ortaya Çıktı

Kripto para borsalarına ve cüzdanlarına yönelik saldırılar yeni değil. Söz konusu platformlardan milyarlarca dolar değerinde kripto para hortumlandı. Fakat soğuk cüzdan platformlarında saklanan kripto paralar, bu donanım platformlarının çevrim dışı kalmasından dolayı güvenli kabul ediliyor (ya da en azından öyleydi).

Ledger'a yönelik son saldırı, bu tür soğuk kripto cüzdanlarına karşı riskleri gündeme getirdi. Gauthier, şunları ekledi:

Ledger, yetkililerle temasa geçti ve bu soruşturma devam ederken yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Ledger; kötü aktörü bulmaya, adalete teslim etmeye, fonları takip etmeye ve çalınan varlıkların bilgisayar korsanından geri alınmasına yardımcı olmak için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışmaya yardımcı olma konusunda etkilenen kullanıcıları destekleyecektir.

Ledger CEO'sundan Dikkat Çeken Açıklama: Talihsiz ve Münferit! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik