Coin Rehberi

Ledger Live Nasıl Kullanılır ?

Herkesin merakla beklediği Ledger firmasının bilgisayar işletim sistemi tabanlı uygulaması görücüye çıktı.

Herkesin merakla beklediği Ledger firmasının bilgisayar işletim sistemi tabanlı uygulaması görücüye çıktı. Bildiğiniz gibi Ledger, çevrimdışı olarak çalışan ve dijital kripto paralarınızı saklamanıza olanak sunan cihazlar arasında lider firmadır. Ledger Nano S ve Ledger Blue adı altında 2 adet ürünü bulunmaktadır. Genel olarak kullanıcılar, fiyat/performans grafiği yüksek olan ve genel kullanım kolaylığı sunan Ledger Nano S’i tercih etmektedir. Bugünlerde herkes Ledger Live nasıl kullanılır merak etmektedir. Gelin beraber inceleyelim.

Ledger Live

İlk olarak uygulamamızı bilgisayarımıza indirmemiz gerekiyor. Bunun için resmi Ledger websayfası olan ledgerwallet.com/live sayfasını ziyaret edelim. Burada kurulum dosyamızı indirerek bilgisayarımızda kuralım. Ardından masaüstümüze konumlandırılan uygulama kısayolumuza tıklayarak programı çalıştıralım.

 

 

Açılacak olan uygulamada “Get Started” butonuna basarak kuruluma başlayalım.

 

 

 

 

Bu ekranda görüldüğü üzere 4 adet seçeneğiniz bulunmaktadır. Sırasıyla;

  • “Yeni Ledger Cihazı Tanımla”
  • “Varolan Ledger Cihazını Geri Yükleme”
  • “Daha Önceden İlişkilendirilen Ledger Cihazı Kullan”
  • “Ledger Cihazı Satın Almak İçin”

 

 

İlk olarak yapmamız gereken yeni bir Ledger cihazı satın aldıysanız programa tanımlamamız gerekmektedir. Bunun için “Initialize New Ledger Device” seçeneğini seçelim.

Ardından elimizdeki cihaz modelimize göre seçimimizi yapalım ve sağ alt köşede bulunan “Continue” butonuna basalım.

Yeni açılan sayfamızda Ledger Nano S cihazımızı bilgisayara takalım ve PIN kodu oluşturarak “Continue” butonuna basalım. Diğer sayfada Ledger Nano S cihazımız için Recovery Phrase dediğimiz kurtarma kodunu kayıt etmemiz gerekecektir. Bu kod, ilerde cihazınızı kaybederseniz kripto paralarınızı kurtarabileceğimiz tek yoldur. Lütfen güvenle saklamayı unutmayalım.

Yeni açılan sayfamızda bazı güvenlik maddelerini onaylamamız gerekmektedir. İlk soru, Ledger için kullandığınız PIN kodunuzu kendinizin belirleyip belirlemediğinizi sormaktadır. Burada sıfır bir ürün satın aldıysanız PIN kodunuzu kendiniz belirlemiş olmalısınız. “Yes” olarak işaretleyelim. İkinci soru, recovery phrase dediğimiz kurtarma kodunu not alıp almadığınızı sormaktadır. “Yes” olarak işaretleyim. Üçüncü soru ise Ledger cihazınızın kontrolünü sağlamak için yapılmıştır. Cihazınız bağlı iken “Check Now” butonuna basınız.

 

Açılan sayfada Ledger Cihazınızın kontrol edildiği stepler bulacaksınız. Burada son adıma geldiğimizde cihaz üzerinden onaylama yapmak zorundayız. Ardından cihaz kontrolümüztamamlanmış olacaktır.

 

 

Sıradaki sayfamız Ledger Live programımızı açarken kullanacak olduğumuz şifreyi belirlemek. Bu özellik opsiyonel olmakla birlikte kullanımını şiddetle tavsiye etmekteyiz. Şifremizi belirleyelim ve biryere not alalım.

 

Son ekranımız ise kullanıcı bilgilerinin programı geliştirme amacıyla Ledger yazılımcılarına geri dönüşlerin yapıldığı ekran. Tüm seçenekleri aktif edelim ve kurulumu tamamlayalım.

 

 

 

Tebrikler! Ledger Live kurulumumuzu başarı ile tamamlamış olduk. “Open Ledger Live” butonuna basarak uygulamamızın kontrol paneline ulaşalım..

 

 

Kontrol panelimizi açtığımızda sol tarafta bulunan kullanıcı panelimizde sırasıyla, portföyümüz, gönder, al, yönetim, değiş-tokuş butonlarını görebilirsiniz. Bu sayfa bizim artık gündelik olarak kullanacak olduğumuz ana panelimiz olup, buradan yeni kripto para cüzdanları oluşturabilir, arkadaşlarımıza para gönderip alabilir, ve en önemlisi güncel piyasa fiyatlarından anlık olarak portföyümüzün değerini görebiliriz.

Kullanıma devam etmeden önce portföyünüzü eklemeyi unutmayınız. Bu sayede anlık olarak tüm değerleri takip edebilirsiniz. Umarız kısa zamanda Ledger firması Live programı için Türkçe dil desteği çıkartır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu