Kripto Para Haberleri

Letonya’da kripto para kullanımı artabilir

ABONE OL:

Rusya’nın hemen yanıbaşında bulunan ülke Letonya’da seçimleri Rusya yanlışı adayın kazanması sonrasında ülkenin kripto para kullanımının artması bekleniyor. NATO üyesi olan ve ABD ile müttefik olan Letonya’da kripto para kullanımı henüz 2 milyon nüfuslu ülke olmasından dolayı az olmasına rağmen Rusya yanlısı adayın Rusya ile yasaklı olan ticaret ve diğer bazı ticaret alanlarında etkileşim içerisinde olmak için kripto paraları aktif kullanarak Rusya tarafına ödemeler yapabileceği, halka ise daha fazla kripto para kullanmaları için öneriler sunabilecek ve bununla ilgili çalışmalar yapabilecek oldukları tahmin ediliyor.

Ülkede, 2 milyon nüfuslu küçük bir ülke olmasından dolayı ve Rusya ile ilişkilerinin bir süredir kötü olmasından dolayı ekonomik olarak durum herkes için iyi olmadığından kripto para kullanan insan sayısının sadece 1.000 ve civarında olduğu, ülkenin büyük bir kısmının zaten kripto paralar konusunda bilgisi ve ilgisi olmadığından dolayı bu konuda kullanımın son derece az olduğu biliniyor.

Letonya’da en fazla 25.000 kişi beklentisi var

Letonya’da gelecek yıllarda kripto paralar çok yaygın hale gelmeden bir önceki aşamada kripto para kullanan insan sayısının yapılan araştırmaya göre 25.000’e kadar çıkabilecek olduğu, ama ülkede kripto para borsaları konusunda eksiklik olması ve yeterince bu alanda ilgi sahibi insan olmadığı ve hali ile talep olmadığından dolayı yatırımcı sayısınında az kaldığı belirtilmekte.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Rusya, kripto para yasal yaptırımlarını 2019'da başlatabilir

Bitcoin sahibi Letonyalı insan sayısının az olması, bu sayının gelecekte artabilecek olduğu beklentilerininde etkisi ile gelecek yıllarda çok daha fazla Letonya vatandaşının Bitcoin sahibi olması bekleniyor. Henüz daha yeni yönetim göreve başlamadığından dolayı Rusya ile görüşmeler yapılmadan kripto para kullanımının artabileceğine yönelik haberlerin ülke basınında da gündeme gelebilmesi ve ihtimal yaratması Rusya’nın kripto paralar üzerinde etkisini gösteren sebepler arasında.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu