Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Libra düzenlemeleri 2020 öncesinde uygulanabilir

ABONE OL:

Libra ile ilgili tüm düzenlemeler 2020 öncesinde uygulanmayacak. AB’nin kripto para projesi Libra ile ilgili olarak yapacak olduğu araştırmalar sonucuna bakarak AB üyesi ülkeler kripto para birimi projeleri ve Libra hakkında son kararlarını verecekler ve bu konuda AML, KYC gibi yasalar devreye girerek AB’nin karar verme sürecini çok yakından etkileyecek.

Bitcoin hakkında herhangi bir yasal adım atmayan AB ülkeleri Libra ile ilgili ise düzenlemeler konusuna daha fazla dikkat çekecek ve kripto para düzenlemeleri ile ilgili olarak birçok farklı yeni düzenlemeye karar verecek. AB’nin kripto para düzenlemeleri hakkında henüz yasal olarak neler yapacağı bilinmese bile 2020 yılı öncesinde Libra satışa sunulmaya birkaç hafta kala Libra hakkında lisans süresi ve süreci konusunda AB üyesi ülkelerin büyük kısmı kendi kararlarını vererek Libra ile ilgili neler yapabilecek olduklarına öncesinde karar vermiş ve bu kararları uygulamaya hazır bekliyor olacaklar.

AB’nin en büyük ekonomisi Almanya, bu konuda vereceği kararlar ile Fransa ve diğer AB üyelerine karar verme sürecinde yardımcı olacak kararları alacak. Yine İngiltere o döneme kadar 90 gün içerisinde çıkış sürecini başlatmış olacağı için kendi kararlarını kendisi vererek Libra ile ilgili İngiltere’de neler yapılabileceğine karar verecek. Bitcoin ve Libra için ayrı ayrı yasalar uygulanması zorunlu olduğu için Libra projesine dair uygulanacak olan yeni düzenlemeler diğer şirketlerin bu tür projelere girişmesi sonucunda da geçerli olacak yasalar olacak.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Avrupalı Düşünce Kuruluşu: Facebook liderliğindeki Libra Onaylanmayabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu