Kripto Para Haberleri

Andreas Antonopoulos: Libra Merkez Bankalarını Kötü Vuracak

Facebook’un önerdiği durağan koin Libra’nın çıkışı ile ilgili tartışmalar bir süredir devam ediyor. Bununla birlikte, Libra’nın tanıtımı aynı zamanda dünyadaki ulusların kendi merkez bankası dijital paralarını başlatma yarışını hızlandırdı.

Önde gelen Bitcoin savunucusu Andreas M Antonopoulos, Libra’nın teknik incelemesi, teknolojisi ve gelecekte piyasaya çıkma olasılığı hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Libra’nın arkasındaki teknoloji hakkında yorum yapan Antonopoulos, Libra’nın teknoloji açısından çok başarılı olduğunu ve projenin arkasındaki kişilerin kripto para alanında ne yaptıkları hakkında iyi bilgilendirildiğini ekledi.

Andreas Antonopoulos:

“En iyi kripto paraların en iyi özelliklerinden bazılarını, var olan en son teknolojinin teknolojisini seçerek bunları biraz daha geliştirdiler.”

Bitcoin savunucusuna göre, Libra fikrinin arkasında Facebook olmasından dolayı insanlar parayı merak etti.

Antonopoulos:

“İdealist, ilerici, odaklanmış ve merkezi olmayan doğa insanların düşünmesini sağladı.”

Libra’nın endüstriye katılmasının finansal bankacılık sektörünü nasıl bozduğunu tartışmaya devam ederek, merkez bankalarının gerçekten Facebook tarafından kötü bir şekilde darbe alacağını ve bunun nasıl olacağını açıkladı. Facebook’un yaklaşık 2 milyar kullanıcısı olduğu için ve kullanıcılarının tercihleri ​​ve davranış kalıpları hakkında bilgi sahibi olduklarından dolayı kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre bu ihtiyaçları karşılayabilirler.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika! Ethereum hash rate rekoru kırdı ama fiyat artmıyor…

Andreas Antonopoulos:

“Libra, hükumetin geri döneceği ve onlardan kredi isteyeceği ya da faaliyetlerini kısıtlamaya çalıştığı ülkelerdeki tüketici faaliyetleriyle doğrudan finanse edilen bir para sepetinden yararlanıyor. Bu çok ciddi bir şey.”

Buna ek olarak, durağan koinin piyasaya çıkmasından söz eden Antonopoulos, çok sayıda bankasız nüfusa ev sahipliği yapan ülkelerde Libra’nın piyasaya çıkacağına rağmen, Libra’nın Çin’de asla piyasalara katılmayacağını iddia etti.

Andreas Antonopoulos:

“Şimdi soğuk para savaşları çağına girdik. Dünya, daha önce hiç görmediğimiz gibi kaydi para kullanımını kesecek. Devlet temelli paralar, kurumsal temelli paralar ve açık kripto paraların evriminde Doğu ve Batı arasında temel bir ayrım göreceğiz.”

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu