Anasayfa Sektörel Lider Finans Kurumlarından Blockchain Şirketine Büyük Yatırım!

Lider Finans Kurumlarından Blockchain Şirketine Büyük Yatırım!

Sektörel

Fnality International, büyük finans kurumlarından 95 milyon dolarlık yatırım aldı.

Lider Finans Kurumlarından Blockchain Şirketine Büyük Yatırım!

Bloomberg'e göre; blockchain üzerinde tokenize nakit çözümleri konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Fnality International, 95,2 milyon dolarlık önemli bir yatırım sağladı. Finansman turuna, önde gelen finans kurumları Goldman Sachs ve BNP Paribas öncülük etti.

Fnality'nin 2019'dan Bu Yana Büyüme Yolculuğu

2019 yılında kurulan Fnality International, UBS tarafından başlatılan bir blockchain projesinden ortaya çıkmıştır. Şirketin amacı, toptan ödemelerde ve dijital menkul kıymetleri içeren işlemlerde kullanılmak üzere başlıca para birimlerinin dijital versiyonlarını oluşturmaktır.

Depository Trust & Clearing Corp., Euroclear, Nomura Holdings Inc. ve Wisdom Tree Inc. gibi yatırımcıların da dâhil olduğu B Serisi finansman turu; UBS, Banco Santander, BNY Mellon, Barclays, CIBC, Commerzbank, ING, Lloyds Banking Group, Nasdaq Ventures, State Street ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation liderliğindeki 2019'daki 63 milyon dolarlık son finansman turundan bu yana Fnality International için önemli bir sermaye infüzyonuna işaret ediyor.

Lider Finans Kurumlarından Blockchain Şirketine Büyük Yatırım!

Dijital İşlemleri ve Likidite Yönetimini Geliştirme Vizyonu

Bu yatırım, Fnality'nin blockchain tabanlı ödeme sisteminin geliştirilmesine ve operasyonel olarak genişletilmesine yönelik olacak ve başlangıçta GBP, USD, EUR, CAD ve JPY ile İngiliz Sterlini tabanlı bir versiyona odaklanacak.

Fnality İcra Kurulu Başkanı Rhomaios Ram'a göre; ürün geliştirmedeki bazı gecikmelere rağmen firma, düzenleyici onayı beklerken Sterlin ödeme sisteminin yıl sonuna kadar ilk kez faaliyete geçmesini bekliyor.

Ram, "Bu turu tamamlamak kolay olmadı ancak yatırımcıların para yatırmaları oldukça önemli. Küçük iyimserlik katmanları ortaya çıkıyor gibi görünüyor ve bu da bunun bir göstergesi." dedi. Ram, Fnality'nin yatırım turunda ne kadar değerlendiğini açıklamayı reddetti.

Fnality'nin web sitesine göre; şirket, tokenize işlemleri gerçekleştirmek üzere eşler arası bir dijital nakit varlığı yaratmak için Utility Settlement Coin (USC) projesini başlattı. Girişim, birden fazla para biriminde likit yönetiminin verimliliğini artırmayı amaçlıyor.

Kaynak: Cryptonews

Lider Finans Kurumlarından Blockchain Şirketine Büyük Yatırım! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik