Lihtenştayn Blockchain teknolojisi yasası oluşturdu!

1 Dakikada Okunabilir


Lihtenştayn kripto para birimleri ve zincir teknolojisi hakkında yeni bazı çalışmalar düzenlemekte. Ülke, kripto para birimleri hakkında henüz yasal bir karara varabilmiş değil ancak zincir teknolojisini ilgilendiren konularda yeni bir yol haritası benimsedi.

Resmi basın açıklamasına göre, blok zincir sistemlerini tanımlamak için “güvenilir teknolojilere dayalı işlem sistemleri (TT sistemleri)” yasal tanımını kullandı Lihtenştayn devlet dairesi. Bu, Blockchain teknolojisi geliştirme ve genişleyen uygulama alanlarının hızlı ilerlemesinin ve teknolojinin daha sonraki nesillere uygulanmasını sağlamak için yeterince “soyut” olan yasaların tasarlanmasının gerekliliği olarak kabul edilen bir açıklama oldu.

Lihtenştayn blok zinciri yasaları, yalnızca tek bir konu için değil, birçok farklı konu için farklı maddeler ile güncellenebilir. Ülkede henüz Blockchain teknolojisi yasası hakkında pek fazla bilgi ve çalışma yok ancak devlet yetkilileri Blockchain teknolojisi hakkında bazı bilgilere sahip ve bu konuda üstün yetenekli kişilerin olduğu bir ülke Lihtenştayn.

Bu yılın başlarında, Lihtenştayn’daki Bank Frick,  kurumsal yatırımcıların dijital varlıklarla işlem yapabilmeleri için güvenli bir ortam  sağlamak için bir yan hizmet başlatacağını açıkladı.

Lihtenştayn devlet daireleri ve Lihtenştayn devlet yetkilisi idarecileri tarafından kripto paralar ve Blockchain teknolojisi hakkında gerekli çalışmaların bir süredir devam ettiği açıklandı. Ülkede yasal olarak bir Blockchain rehberinin olması ve bu konuda yasal bir rehberin olması, yetkililerin bilgi sahibi olması ülke adına iyi bir gelişme.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
161
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
161
Şaşkın
Lol Lol
282
Lol
Harika Harika
161
Harika
Korkunç Korkunç
121
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!