Anasayfa Kimdir Lili Zhao Kimdir?

Lili Zhao Kimdir?

Yöneticiler

Lili Zhao Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve Neo Global Development hakkında bilinmesi gerekenler...

Lili Zhao Kimdir?

Lili Zhao, Neo Global Development'ta ekosistem büyüme direktörüdür.

Hayatı

Lili Zhao, Çin kökenlidir. Zhao, şu anda İsviçre'nin Zürih şehrinde yaşamaktadır.

Eğitimi

Lili Zhao, Londra Üniversitesi'nden Ekonomi lisans derecesine sahiptir. Zhao, İsviçre'deki St Gallen Üniversitesi'nden ise İşletme yüksek lisans derecesine sahiptir.

Kariyeri

Lili Zhao, NEO Global Development'ta ekosistem büyüme direktörü olarak görev yapmaktadır. Çin'in ilk orijinal ve açık kaynaklı halka açık zincir projesi olan NEO, bir akıllı varlık platformu olarak hizmet vermektedir. Akıllı varlıklar, blockchain akıllı sözleşmesinin ve dijital varlıkların birleşimidir. NEO; varlık kaydı, ihracı ve dolaşımı için daha akıllı bir yol sağlamaktadır.

Kripto para alanında aktif bir yaratıcı olan Zhao, Çin, İngiltere ve İsviçre'de varlık yönetimi, medya, eğitim ve blockchain alanlarında disiplinler arası deneyimlere sahip olmuştur. NEO'daki görevinden önce İsviçre merkezli özel bankalar için çalışan Zhao, daha sonra uluslararası alanda birçok blockchain projesine danışmanlık yapmıştır.

Zhao; biyoteknoloji şirketi MedMira Inc., blockchain finansman platformu LiveTree ADEPT ve veri paylaşım platformu VETRI gibi kuruluşlarda danışmanlık ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir.

Neo Global Development

NEO Global Development, 2018 yılının Mart ayında NEO Vakfı tarafından kurulmuş bir organizasyondur. Söz konusu organizasyonun amacı; teknolojik Ar-Ge, pazarlama ve topluluk geliştirme ile ilgili NEO Vakfı stratejilerinin yürütülmesine odaklanmaktır. NEO Global Development, NEO'nun küresel toplulukla etkileşim ve iş birliği arayan, kâr amacı gütmeyen, uluslararası ve açık kaynaklı bir blockchain projesi olması dolayısıyla NEO Vakfı adına kuruluşlar ve topluluk üyeleri ile irtibat kurmaktadır.

NEO Global Development, kendisini NEO'nun "akıllı ekonominin uygulanması" vizyonunu gerçekleştirmeye adamıştır. NEO; akıllı ekonomiyi, "dijital kimlikleri ve dijital varlıkları yönetmek ve güvence altına almak için akıllı sözleşmeleri kullanan bir ekonomi" olarak tanımlamaktadır. Akıllı ekonomi, teknik inovasyon ve topluluk güçlerinin bir araya gelmesiyle güçlenen yeni bir ekonomik modeldir.

Da Hongfei ve Erik Zhang, 2014 yılının Haziran ayında blockchain tabanlı bir ağ protokolü olan Antshares'i kurmuş ve protokolün ana ağını ise 2016 yılının Ekim ayında başlatmışlardır. Antshares'in arkasında yer alan ekip, 2017 yılının Haziran ayında NEO olarak yeniden markalaşmaya karar vermiştir.

NEO
Lili Zhao Kimdir?
Lili Zhao Kimdir? Lili Zhao Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve Neo Global Development hakkında bilinmesi gerekenler...

Lili Zhao Kimdir? ile ilgili Haberler