Analizler

Litecoin Fiyat Tahmini: Boğa Hareketi Başlayacak mı?

Litecoin fiyatı son birkaç günde nispeten iyi bir performans gösterdi. LTC fiyatı, geçen haftanın en düşük seviyesinin %52 üzerinde olan 178.80 dolardan işlem görüyor. Litecoin şu anda 12 milyar dolardan fazla bir piyasa değerine sahip ve böylece dünyanın en büyük 13. kripto para birimidir.

Litecoin, işlem yapmak için kullanılan dijital bir para birimidir. Bitcoin ile aynı kavramlar kullanılarak geliştirilmiştir. Yıllar geçtikçe LTC’de para göndermek için LTC kullanan kişi sayısı nispeten düşük olmuştur. Bununla birlikte, birçok kişi LTC’yi Bitcoin için vekil olarak kullanır ve böylece LTC ve BTC hareketleri çok benzer olur.

Geçen hafta Bitcoin fiyatı düştüğünde, Litecoin’in fiyatı daha hızlı bir şekilde düştü, bu düşüşte Litecoin çoğunlukla spekülatörler ve tüccarlar tarafından satın alındı. Benzer şekilde, geri döndüğünde LTC’nin fiyat performansı BTC’ninkinden daha iyi oldu. Örneğin, CoinMarketCap’e göre, LTC son 24 saatte %9’dan fazla artarken, BTC bu dönemde %3den daha az değer kazandı. Peki, Litecoin için sırada ne var?

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  VeChain Fiyat Tahmini: Yükseliş Eğilimi Gösteriyor

Litecoin Fiyat Tahmini

Litecoin Fiyat Tahmini: Boğa Hareketi Başlayacak mı? –

Günlük grafiğe bakacak olursak LTC fiyatının geçen hafta birkaç aylık en düşük seviye olan 117 dolara düştükten sonra geri döndüğünü görüyoruz. Fiyat %78,6 Fibonacci geri çekilme seviyesinin biraz üzerinde destek buldu. Son günlerde Litecoin boğaların ivme kazandığının bir işareti olan %61,8 geri çekilme seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bununla birlikte LTC fiyatı hala 25 günlük ve 15 günlük üstel hareketli ortalamaların (EMA) altında. Ayrıca fiyat %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin de altında.

Bu nedenle, şu anda Litecoin grafiklerin boğa hareketinin başladığını gösteren herhangi bir şey şu anlık olarak yok. Litecoin’deki güncel düşüş eğilimi fiyatın bu üç seviyenin üzerine çıktığında sona erecektir.

İlgili İçerik: Litecoin (LTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu