Anasayfa Coin Fiyatı Litecoin (LTC) Fiyatı ve Grafiği – 1 Litecoin Kaç TL Kaç Dolar?

Litecoin (LTC) Fiyatı ve Grafiği – 1 Litecoin Kaç TL Kaç Dolar?

Coin Fiyatı
Litecoin-ltc

1 Litecoin Kaç TL? Litecoin Coin Güncel Fiyatı, Grafiği ve Analizleri

Bitcoin’in ortaya çıkışı ile oluşan kripto para sektörüne, Bitcoin’in sahip olduğu birtakım hataları gidermek adına bazı altcoinler katıldığını görüyoruz. Bu amaç doğrultusunda geliştirilen altcoinlerden birisinin de Litecoin olduğunu söyleyebiliriz. Yazımız içerisinde Litecoin’e dair bütün bilgilere ve güncel fiyatı ile grafiklerine yer verdik…

1 Litecoin (LTC) Kaç TL
1 Litecoin (LTC) Kaç Dolar
1 Litecoin (LTC) Kaç Euro
Litecoin 24 Saatlik Yüzdelik Değişimi $
Litecoin 24 Saatlik En Düşük TL
Litecoin 24 Saatlik En Yüksek TL
Litecoin 24 Saatlik Piyasa İşlem Hacmi $
Litecoin Piyasa Değeri $
Piyasadaki Toplam Litecoin Miktarı

 

 

 

Litecoin Nedir?

Litecoin (LTC), merkeziyetsiz olarak geliştirilen ve tabanında açık kodlu Blockchain sistemi bulunan bir kripto para birimidir. Daha önceden Google’da görev almış olan Charlie Lee tarafından 2011 senesinde geliştirilen Litecoin, temel olarak Bitcoin’e benzer bir çalışma sistemine sahip olsa da birtakım farklılıkları bulunur. Ortaya çıkan ilk altcoin olma özelliği ile bilinen Litecoin, kullanıcılarına birçok da avantaj sağlar.

Litecoin Ne İşe Yarar?

Litecoin (LTC), kuruluş amacında da belirtildiği üzere, Bitcoin’in sistemi içerisinde yer alan birtakım hataların giderilebilmesini sağlar. Bunun yanı sıra Litecoin (LTC), para transferi işlemlerinin oldukça düşük maliyetler ile yapılmasına da imkan verir. Birçok kripto para birimine göre daha çok depolama alanı sunan Litecoin, aynı zamanda Bitcoin Blockchain’ine göre blok oluşturma hızını da arttırmıştır. Bu da işlem onaylarının daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olur.

Litecoin Nasıl Alınır?

Litecoin (LTC), piyasada bulunan birçok kripto para borsasında işlem görmekte olan bir kripto para birimidir ve bu borsalardan birinden kolaylıkla alınabilir. İşlevselliği ve büyük ticaret hacmi ile öne çıkan Binance borsasının yanı sıra yerli kripto para borsaları olan BtcTurk ve Paribu’dan da alınabiliyor.

Binance üzerinden Litecoin almak için, öncelikle kendinize ait bir üyeliğinizin bulunması gerekiyor. Üyeliğiniz ile Binance’a giriş yaptıktan sonra ise ‘Kripto Para Satın Al’ bölümünde yer alan ‘Kredi/Banka Kartı’ seçeneğini seçerek işleminize başlayabilirsiniz. Burada size sunulan formun içerisine, alım yapmak istediğiniz para biriminizi seçerek, miktarı girmeli ve altta yer alan coin türü seçiminden LTC olarak da karşınıza çıkabilen Litecoin’i seçmelisiniz. Bilgilerinizi kontrol ettikten sonra en aşağıda yer alan ‘Al LTC’ butonuna basarak Litecoin (LTC) alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Litecoin Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi isimli içeriğimize bakabilirsiniz. 

1 Litecoin Kaç TL Yapar?

1 Litecoin (LTC) şu sıralarda Türk Lirasından işlem görüyor.

1 Litecoin Kaç Dolar Yapar?

1 Litecoin’in Amerikan Doları cinsinden karşılığının USD olduğunu görüyoruz.

1 Litecoin Kaç Bitcoin Yapar?

1 Litecoin (LTC), aynı zamanda BTC değeri ile karşımıza çıkıyor.

Litecoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Litecoin (LTC) madenciliği de tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi bu işlem için özel bir şekilde üretilen ASIC cihazlar ile yapılabiliyor. Bunun yanı sıra bilgisayarlarda yer alan ekran kartı (GPU) aracılığıyla da madenciliği yapılabilse de bu yöntemde sağlanan kazançlar daha düşük olarak biliniyor. Oldukça zorlu bir işlem olan Litecoin madenciliği, madenci sayısının günden güne artması ve sistem gereksinimlerinin yükselmesi ile birlikte daha da zor bir hale gelmiş durumda bulunuyor.

Litecoin Neye Göre Düşer?

Litecoin (LTC), her kripto para birimi gibi arz ve talep durumları ile doğru orantılı bir şekilde fiyat değişikliklerine uğrayabiliyor. Piyasadaki dolaşan arzına olan talebinin azalma yaşaması durumunda fiyatı düşebilen Litecoin, aynı zamanda hakkında çıkan olumsuz haberler veya yorumlar sonrasında da fiyat düşüşü yaşayabiliyor.

Daha detaylı bilgi için Litecoin (LTC) Neden Düşüyor isimli içeriğimize bakabilirsiniz.

Litecoin Fiyatı

Litecoin fiyatının şu sıralarda TL, bir başka deyişle USD olduğunu görüyoruz.

Litecoin Grafiği

Litecoin’in 29 Nisan 2013 senesinde giriş yaptığı piyasadaki tüm zamanlar grafiğine baktığımızda son iki sene içerisinde daha fazla dalgalanma yaşadığını görüyoruz. Piyasaya adım atmasından sonra neredeyse 4 sene boyunca durağan bir grafik çizen Litecoin (LTC), 2017 senesinin Nisan ayında ise artış yaşamaya başlamış ve Aralık 2017’de rekor seviyesine ulaşmış olarak görülüyor. Bu tarihten sonra tekrar bir azalma eğilimi gösteren Litecoin şu günlerde de dengeli bir şekilde işlem görmeye devam ediyor.

Litecoin Piyasa Değeri

Litecoin (LTC) piyasa değerinin, Türk Lirası olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda Litecoin’in piyasa değerini, USD olarak da söyleyebiliriz.

Litecoin Analizleri

Litecoin, piyasalara giriş yaptığı günden beri popülerliğini korumayı başaran ender kripto para birimlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde birçok yatırımcı kısa vadeli hedeflere sahip olduğu için volatil kripto paraları tercih etse de Litecoin, az volatil olmasından dolayı kendisine güvenenler için uzun vadeli yatırımlarda iyi bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Litecoin (LTC) Yorum ve Tahminleri isimli içeriğimize de bakabilirsiniz.

Litecoin Yükselir mi?

Litecoin (LTC), geliştirmiş olduğu üstün sistemi nedeniyle uzun yıllardır piyasada söz sahibi olmayı başarmış bir kripto para birimidir. En değerli kripto paralar listesinin üst sıralarında her zaman kendine yer edinmeyi başarmış olan Litecoin, yükselme trendi göstermeye de en uygun varlıklar arasında bulunuyor.

Litecoin Nasıl Çalışır?

Litecoin (LTC), Bitcoin madenciliğindeki blok üretim hızını düşürmesi ile biliniyor. Blok üretim süresi Bitcoin madenciliğinde 10 dakika iken Litecoin madenciliğinde bu sürenin 2,5 dakikaya inmiş olduğunu görüyoruz. Bu da yapılan işlemlerin daha çabuk bir şekilde onaylanabilmesine imkan tanıyor. Ayrıca Litecoin ağında, Bitcoin’e oranla daha fazla işlem desteği bulunuyor. İşlem kanıt algoritmasının da S-crypt tabanında olması nedeniyle, işlem gücü kullanımı azaltılıyor ve hesaplamalar daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Litecoin Nereden Alınır?

Litecoin (LTC), uzun sürelerdir piyasanın söz sahibi kripto paralarından biri olmasıyla birlikte neredeyse bütün büyük borsalarda da işlem görüyor. En büyük borsa olarak tanımlanan Binance’ın yanı sıra ülkemizin kripto para borsaları BtcTurk veya Paribu üzerinden de Litecoin alınabilmesi mümkün.

Litecoin Güvenilir mi?

Litecoin (LTC), sahip olduğu Blockchain altyapısının yanı sıra geri döndürülemeyen işlemleri ile birlikte oldukça güvenilir bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Uzun sürelerdir piyasalarda yer almasına rağmen popülerliğinin azalmaması da bunun kanıtlar nitelikte.

Litecoin Neye Göre Artar?

Litecoin, her kripto parada olduğu gibi talebinin yükselmesi durumunda artabilen bir kripto paradır. Özellikle sınırlı sayıda arzı bulunan Litecoin’in, bu arz miktarına yaklaşması ile birlikte daha da artış sağlayabileceği öngörülüyor. Bunun yanı sıra Litecoin (LTC), hakkındaki olumlu gelişmelerden veya yorumlardan dolayı da fiyat artışına uğrayabilir.

Litecoin Haberleri

Litecoin (LTC) hakkında çıkan haberlerden bazılarını sizler için şu şekilde sıraladık:

Atari ile Litecoin’den Ortaklık Hamlesi

En eski oyun üreticilerinden olan Atari ile Litecoin Foundation arasında bir ortaklık anlaşması imzalandı.

Atari, kendisine ait ICO ön satışından 514 bin dolar toplamayı başarmıştı. Sağlanan fonun genellikle ortak olan şirketlerden gelmiş olduğu bilinen bir gerçek. Atari, Litecoin (LTC) ile imzaladığı bu ortaklık anlaşması ile Litecoin’in yanı sıra Bitcoin ve Ether aracılığıyla yapılan bağışları da toplayabilecek. Bu da yakın bir süre zarfında sunulacak olan Video Computer System adındaki girişime ödeme yapılabilmesini sağlayacak.

Litecoin’den Şaşırtan Hamle: Yapımcılık Üstlendiler

Litecoin Foundation, bir süredir sessizliğini korurken, son hamlesi ise herkesi şaşırtmış durumda. Yapılan açıklamaya göre Litecoin, ‘We Summon the Darkness’ adındaki bir korku filmine yapımcılık yapacak.

Jackass serisi ile meşhur olan Johnny Knoxville olmak üzere birçok deneyimli oyuncuya sahip olan filmde, bir müzik grubunun yolculuğu ele alınıyor. İçerisinde bir de seri kati bulunan filmde zaman içerisinde birtakım olaylar yaşanıyor.

Litecoin yatırımcıları ise bu gelişme karşısında tepki koymaya başladılar. Bazı yatırımcılar, filmin yapımcılığı için harcanan bütçenin, Litecoin’i geliştirme amacıyla kullanılması gerektiğini belirttiler.

Litecoin (LTC) Fiyatı ve Grafiği – 1 Litecoin Kaç TL Kaç Dolar? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)