Anasayfa Analiz Litecoin Halving Başarıyla Gerçekleşti: LTC İçin Sırada Ne Var?

Litecoin Halving Başarıyla Gerçekleşti: LTC İçin Sırada Ne Var?

Analiz

Litecoin'in fiyatı, halving olayının başarıyla tamamlamasının ardından son 24 saatte %5 düşerek 86,21 dolara düştü. Peki, LTC için sırada ne var?

Litecoin Halving Başarıyla Gerçekleşti: LTC İçin Sırada Ne Var?

Görünüşe göre yarılanma (halving), Litecoin (LTC) de son 14 günde %8 ve geçen ay %20 düşüşle kripto parada işleyen "haberleri sat" gerçeğinin en önemli örneği olduğunu kanıtladı. Litecoin'in yarılanmasına (halving) verilen bu hayal kırıklığı yaratan yanıt göz önüne alındığında, altcoinin önümüzdeki birkaç hafta içinde nereye gidebileceğini tahmin etmek zor, yarılanma için piyasa coşkusunun olmaması LTC'nin güçlü bir uzun vadeli geleceğe sahip olduğu iddialarını zayıflatıyor.

Halving Başarıyla Gerçekleştikten Sonra Litecoin Fiyat Analizi: Şimdi Ne Olacak?

Litecoin'in (LTC) grafiği hakkında söylenecek olumlu bir şey varsa, o da göstergelerinin dibe çok yakın olduğu ve kripto para biriminin çok yakında tekrar yükselmesi gerektiğini öne sürdüğüdür. Litecoin'in (LTC) 30 günlük hareketli ortalaması (sarı), 200 günlük ortalamasının (mavi) altına düşmeye devam ediyor, bu da kripto para önemli miktarda ivme kaybettiğini ve aşırı satıldığını gösteriyor.

Aynı zamanda, Litecoin'in (LTC) göreceli güç endeksi (mor) 30'a ulaştı ve bu da yine aşırı satış ve değer düşüklüğüne işaret ediyor. Birlikte, bu iki gösterge normalde Litecoin (LTC) fiyatının yakın gelecekte sağlıklı bir şekilde toparlanması gerektiğini gösterir, ancak altcoinin destek seviyesinin (yeşil) son birkaç hafta içinde önemli ölçüde düştüğü vurgulanmalıdır.

Litecoin Halving Başarıyla Gerçekleşti: LTC İçin Sırada Ne Var?

Bu, önümüzdeki birkaç gün ve/veya haftalarda, özellikle de Litecoin'in (LTC) bu kadar düşük performans gösterdiği bir dönemde, daha fazla kaybı göz ardı edemeyeceğimiz anlamına gelir.

Gerçekten de Litecoin'in (LTC) yarılanmasına (halving) giden aylar ve haftalar boyunca heyecan artmış, yatırımcılar bu olaydan heyecan duymaya başladığında altcoinin fiyatı Temmuz başında 113$ ile son bir yılın en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Ancak tam da bu sırada Litecoin'in (LTC) fiyatı düşmeye başladı, zira umulan acelenin önüne geçmek için madeni parayı erkenden satın alan yatırımcılar piyasanın geri kalanının yarılanmadan pek de rahatsız olmadığını fark etti.

Yarılanma (halving) yaklaştıkça yeni alıcılar ortaya çıkarken, daha önceki alıcılar satmaya başladı ve bu da Litecoin'in (LTC) son birkaç gündür tanık olduğu hayal kırıklığı yaratan performansa yol açtı.

Ve Litecoin'in (LTC) halving olayı bile altcoine olan ilgiyi artırmak için çok şey yaptığı göz önüne alındığında, bunun geleceği için iyiye işaret olmadığı tartışılabilir. Yine de, tek başına teknik göstergeler, Litecoin'in (LTC) potansiyel olarak önümüzdeki birkaç hafta içinde daha yüksek olmasa da 90$'a dönmesiyle yakın bir ralli önerebilir.

Ancak temellerine bakıldığında, önümüzdeki haftalarda ve aylarda Litecoin (LTC) için herhangi bir dramatik yükseliş olduğunu iddia etmek zor. Kripto para biriminin temel konumu, Ripple'ın borsalardaki XRP satışlarının menkul kıymetler yasalarını ihlal etmediğini tespit eden geçen ayki Ripple-SEC kararından da zarar gördü.

Bu karar, SEC'in hemen hemen tüm kripto para birimlerinin (Bitcoin ve Litecoin gibi çatalları hariç) menkul kıymet olduğu iddiasını zayıflattığı için Litecoin'e (LTC) zarar verdi; bu, düzenleyici Temmuz ayı başlarında Coinbase ve Binance'e dava açtığında Litecoin'in (LTC) fiyatını geçici olarak artıran bir şeydi. Ancak bir ABD mahkemesinin şimdi XRP ve diğer benzer altcoinlerin menkul kıymet olmadığını öne sürmesiyle Litecoin'in (LTC) cazibesi azaldı.

Kaynak: Cryptonews

Litecoin Halving Başarıyla Gerçekleşti: LTC İçin Sırada Ne Var? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan