Anasayfa Altcoin Litecoin Halving İçin Geri Sayım Başladı: Beklentiler Neler?

Litecoin Halving İçin Geri Sayım Başladı: Beklentiler Neler?

Altcoin

Litecoin (LTC), yaklaşan halving etkinliği sayesinde yeniden gündemde yer almayı başardı. Peki popüler altcoin mevcut hamleye nasıl tepki verecek?

Litecoin Halving İçin Geri Sayım Başladı: Beklentiler Neler?

Kripto dünyası, Litecoin'in üçüncü halving (yarılanma) etkinliği yaklaşırken heyecanla bekliyor. 2 Ağustos 2023 için beklenen bu olay, 2.520.000'inci blok çıkarıldıktan sonra gerçekleşecek.

Kripto bağlamında bir "halving (yarılanma)", madencilerin blockchain işlemleri doğrulamak için aldıkları ödülün yarı yarıya kesildiği anı ifade eder. Bu, madencilerin, geçmişte kripto para biriminin değerini önemli ölçüde etkileyen, madencilik yaptıkları her blok için yarı yarıya yeni kripto para kazanacağı anlamına gelir.

Olay, tarihsel olarak Litecoin'in değerinde önemli hareketleri tetikledi ve genellikle Bitcoin (BTC) benzer hareketlerden önce geldi. Bu, bazılarının Litecoin'in performansının Bitcoin'in gelecekteki hareketlerinin habercisi olabileceği yönünde spekülasyon yapmasına yol açtı.

Beklentileri Yarıya İndirmek

Litecoin Halving İçin Geri Sayım Başladı: Beklentiler Neler?

Litecoin'in halving (yarılanma), yaklaşık dört yıl süren yaklaşık olarak her 840.000 blokta bir gerçekleşir. 2011'deki başlangıcından bu yana, Litecoin (LTC) şimdiden iki yarılanma yaşadı. Bu olaylar sırasında madencilere verilen ödüllerin azalması Litecoin'in değerinin artmasına neden oldu.

Çeşitli kripto para birimlerindeki önceki yarılanmalardan elde edilen tarihsel veriler, bu beklenti için bir temel oluşturabilir. Bununla birlikte, şüpheciler, piyasa katılımcılarının halving (yarılanma) olayının zaten farkında olduklarını ve bunu fiyat hesaplamalarına ve stratejilerine dahil ettiklerini iddia ediyor. Bu görüşe göre yarılanmanın etkileri önceden "fiyatlandırılmış" olabilir, bu da olası herhangi bir fiyat etkisinin halihazırda mevcut piyasa değerine yansıdığı anlamına gelir.

Üçüncü halving (yarılanma) etkinliğine yaklaşırken, piyasa ilgisinin artmasını ve potansiyel fiyat oynaklığını beklemek mantıklı olabilir. Sahipleri ve potansiyel yatırımcılar, Litecoin halving (yarılanma) yaklaşırken ve sonrasında onu yakından takip edeceklerdir diyebiliriz.

Halving Fiyatı Nasıl Etkileyecek?

Litecoin Halving İçin Geri Sayım Başladı: Beklentiler Neler?

Pek çok Litecoin (LTC) sahibi, bir sonraki halving (yarılanma) ile birlikte Litecoin'i mevcut aralığına bağlı fiyat hareketinin dışına çeken kıvılcımı sağlamaya yardımcı olacağını umuyor.

Şu anda, Litecoin (LTC) aslında 91 dolardaki inanılmaz derecede önemli bir direnci desteğe dönüştürmeyi başarmış gibi görünüyor.

50 ve 200 günlük hareketli ortalamaların hemen üzerinde oturmak da güvenilir bir tampon sağlamalıdır. Litecoin (LTC) için buradan bir artış, onu 140$'lık bir sonraki güçlü dirence götürebilir. Ancak yine de, yüksek volatiliteli mevcut süreç göz önüne alındığında yatırımcıların dikkatli bir şekilde hareket etmesinde fayda var.

Litecoin Halving İçin Geri Sayım Başladı: Beklentiler Neler? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik