Coin Rehberi

Litecoin (LTC) Hangi Ülkenin? Sahibi Kim?

Litecoin (LTC), blockchain teknolojisinin benzersiz özelliklerinden yararlanarak hızlı, güvenli ve düşük işlem ücretleri ödemeler sağlamak için tasarlanmış bir kripto para birimidir. Litecoin (LTC), Bitcoin (BTC) protokolüne dayalı olarak oluşturulmuştur, ancak kullanılan hash algoritması, arz, blok işlem süreleri ve diğer birkaç faktör açısından farklılık gösterir. Litecoin (LTC) sadece 2,5 dakikalık bir blok süresine ve son derece düşük işlem ücretlerine sahiptir, bu da Litecoin (LTC)’i mikro işlemler ve satış noktası ödemeleri için en uygun kripto paralardan biri haline getiriyor.

İlgili İçerik: Litecoin (LTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Litecoin (LTC) Hangi Ülkenin?

ltc

Litecoin (LTC) Bitcoin (BTC) ağından ayrılan bir kripto para olduğundan dolayı herhangi bir yerleşik şirkete sahip değildir. Litecoin (LTC)’in arkasında isimler ve vakıf bilinir durumda olsa da Litecoin (LTC) merkezi bir yapıya sahip değildir. Litecoin (LTC) ağı iş kanıtları denilen yüksek enerji maliyetli PoW madencilik modelini benimsediğinden dolayı herhangi bir merkeze sahip değildir.

İlgili İçerik: Litecoin (LTC) Yorum ve Tahminleri 2021

Litecoin (LTC) Sahibi Kim?

Litecoin (LTC) “Bitcoin’in lite versiyonunu” yaratmak amacı ile eski bir Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından kurulmuştur. Litecoin (LTC), Bitcoin ile benzer özelliklere sahiptir. “Chocobo” olarak da bilinen Charlie Lee, eski bir Google yazılım mühendisi, erken bir Bitcoin madencisi ve bilgisayar bilimcisidir. Ayrıca Charlie Lee, 2015 ve 2017 yılları arasında Coinbase’de çalışmıştır.

litecoin

Bugün, Charlie Lee kripto para birimlerinin açık sözlü bir savunucusu ve Litecoin’in ilerlemesine yardımcı olmak için Litecoin çekirdek geliştirme ekibiyle birlikte çalışan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Litecoin Vakfı’nın genel müdürüdür. Charlie Lee’nin yanı sıra, Litecoin Vakfı ayrıca yönetim kurulunda üç kişi daha vardır. Bunlar; Xinxi Wang, Alan Austin ve Zing Yang’dır.

İlgili İçerik: Litecoin (LTC) Hangi Borsalarda Var?

Litecoin (LTC) Ne Zaman Çıktı?

Litecoin (LTC) 7 Ekim 2011’de GitHub’da açık kaynaklı bir istemci aracılığıyla piyasaya sürüldü. Litecoin (LTC) ağı bundan beş gün sonra 13 Ekim 2011’de yayına girdi. O zamandan beri Litecoin (LTC), tüccarlar arasında hem ticarette hem de kabulde patlama gördü. Litecoin (LTC) uzun bir süredir toplam piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi arasında yer aldı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu